• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu'ndan şehir hastaneleri tepkisi: 'Kaça yaptın' diye sorduk, bilen yok

Kılıçdaroğlu'ndan şehir hastaneleri tepkisi: 'Kaça yaptın' diye sorduk, bilen yok
0 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de muhtarlarla bir araya geldi.

2 Aralık 2020 Çarşamba 16:50

Şehir hastanelerinin maliyetine gönderme yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehir Hastaneleri yapıldı. Karşı çıkmadık, 'Kaça yaptın bu hastaneleri?' diye sorduk. Bilen var mı? Ben bilmiyorum, 600 milletvekili de bilmiyor" dedi.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kayseri'de Muhtarlar Toplantısında konuştu. "Kayseri'de oyumuz az ben bunu biliyorum. Kabahat Kayserili'de değil bizde biliyorum" diyen Kılıçdaroğlu, "Yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, 'Muhtarlık kanunu' çıkarılması için sorumluluk aldıklarını belirterek, "Muhtarların neden birleşik oy pusulası yok? Size değer verilmediği için. Niye sizin makamınızın olduğu bir yer olmasın? Muhtarların kendi çıkarlarını korumak adına camia olarak ortak hareket etmesi lazım. Muhtarlık bütçesi olmalı. Emlak vergisinin payının bir kısmı muhtarlıklara verilebilir. Bütçeniz olmalı ve denetim olmalı" dedi.

 

 

ŞEHİR HASTANELERİ TEPKİSİ

 

İktidarın dolarla yaptığı ihalelere tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

 

"Şehir Hastaneleri yapıldı. Karşı çıkmadık, 'Kaça yaptın bu hastaneleri?' diye sorduk. Bilen var mı? Ben bilmiyorum, 600 milletvekili de bilmiyor. Parasını biz ödüyoruz. Havaalanı yapıyorsunuz, kaça yaptınız bilmiyoruz. İhaleyi niye dolarla yapıyorsun? Hani biz yerli ve milliydik. Yeni bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruz, bu millet kavgalardan bıktı."

 

TANK PALET FABRİKASI

 

Tank Palet Fabrikası'nın satışına ilişkin eleştirilerini yineleyen Kılıçdaroğlu, muhtarlara, "Tank Palet Fabrikasının Katar’a bedava verilmesine sadece ben mi karşı çıkacağım? Sizin de karşı çıkmanız lazım. Eski alışkanlıklarımızı terk etmemiz lazım" diye seslendi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

"Tank Palet Fabrikası'nın değeri 20 milyar dolar. 20 milyar dolarlık bu fabrika ordunun. Bu fabrika Katar ordusuna verildi. Kaç liraya verildi? Bilen var mı? Bir dolar dahi almadılar. Kaçınız itiraz etti? Bizim ordumuz diyoruz, şehitlerimiz diyoruz. Peki ordunun hakkını kim savunacak? Mustafa Kemal'in ordusunu kim savunacak? 2018'de bize ilk tank verilecekti. Nerde bu tanklar? Defalarca gündeme getirdim, dilimde tüy bitti. Genelkurmay başkanından ordunun erine kadar hepsi benim başımın üstündedir. İki kurumun siyasete bulaşmaması lazım. Genelkurmay Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı."

 

SEZGİN TANRIKULU ELEŞTİRİLERİNE YANIT

 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na yönelik eleştirilere de yanıt veren Kılıçdaroğlu, sosyal medyada dönem dönem montajlanarak yayınlanan fotoğraflara ilişkin, "Sezgin Tanrıkulu’nun katıldığı o cenaze töreni Tahir Elçi’nindir" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin şunları söyledi:

 

"Tahir Elçi, Diyarbakır’da terör istemiyoruz diye basın toplantısı yapıyor ve orada öldürülüyor. O cenaze törenine bütün partilerden katılım var. Sosyal medyada photoshop yapılıyor tabutun başına bir terör örgütünün bayrağı konuluyor, Tanrıkulu ile yanyana getirilip yayınlanıyor. Bu Meclis’te söylendi, faili aramak için davalar açıldı. Bunlar tamamen yalandır. Tanrıkulu Diyarbakır Baro Başkanlığı yaparken en net şekilde terör örgütüne karşıyız diye açıklama yapan kişidir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha