• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kılıçdaroğlu’nu SADAT’a götüren bilgiler ‘devletin kalbi’nden gelmiş

Kılıçdaroğlu’nu SADAT’a götüren bilgiler ‘devletin kalbi’nden gelmiş
0 0

AKP zayıfladıkça bürokraside çözülme “güvenlik bürokrasisine” de yansıdı. CHP’li bir ismin aktardığına göre, Kemal Kılıçdaroğlu’nu SADAT’ın kapısına götüren bilgiler ‘devletin kalbi’nden geldi: “Devletin kalbi yerli yerinde duruyor.”

24 Mayıs 2022 Salı 17:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT’ın kapısına giderek “Burası terörist yetiştiren bir kuruluştur” diyerek SADAT’ın seçimlere yönelik hazırlıklarından bahsettiği “baskın” tartışılmaya devam ediyor.

 

“CHP liderinin elinde ciddi bilgi ve belge olmadan önemli iddiaları içeren böyle bir baskını yapmayacağı” görüşü, CHP içerisinden bazı isimlerin ‘devletin kalbi’ni işaret etmesiyle bir başka evreye taşındı. Adını açıklamayan CHP’li isme göre “güvenlik bürokrasisinde” de çözülme yaşanıyor.

 

CHP’lilere göre genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemlerin tartışmalı adresi SADAT’a beklenmedik ‘ziyareti’, parti açısından önemli mesajlar içeriyor. Partililer bu ani ziyaretle Kılıçdaroğlu’nun AKP’ye “Attığınız adımdan, yaptığınız plandan haberdarız” mesajı verdiğini düşünüyor.

 

İSTİHBARAT RAPORLARI DA VAR

 

Öte yandan ziyaretin ani gelişmesine rağmen, SADAT’ın uzun süredir CHP’nin ve altılı muhalefet masasının radarında olduğu öğrenildi.

 

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre; CHP’li isimler Kılıçdaroğlu’na SADAT’a ilişkin bilgilerin uzun süredir geldiğini, bu bilgiler arasında SADAT’ın faaliyetleri ve istihbarat raporları da yer alıyor.

 

CHP’lilere göre belgeler arasında seçim dönemine dair bilgiler, sığınmacılara dair ‘önemli’ iddialar, SADAT’ın çalışmaları ve güvenlik bürokrasisinde olup bitene dair bilgiler var.

 

‘DEVLETİN KALBİ YERİNDE DURUYOR’

 

Sancar’ın konuştuğu kaynaklar, bu bilgilerin ‘devletin güvenliği açısından’ kamuoyuyla paylaşılmayacağını, parti içinde dar bir grubun bunları gördüğünü aktarıyor. Bunun yanında kamuoyuna “Telaşa gerek yok. Her şeyin farkındayız ve tek oyun kuranın iktidar olmadığının bilinmesini isteriz” mesajı vermek istediklerini de belirtiyorlar.

 

CHP’li bir ismin aktardığına göre, bürokrasideki çözülme uzun süredir güvenlik bürokrasisine yansıdı: “Devletin kalbi yerli yerinde duruyor. Bu ülkeyi seven bürokratların sayısı hiç de az değil. Bu bürokratlar bize kimsenin aklına gelmeyecek konularda bilgiler aktardığını söyleyebilirim.”

 

AKP’nin ‘seçim planlarına’ hakim olduklarını iddia eden partili kaynaklar, güvenlerinin her geçen gün arttığını söylüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha