• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kocaköy kayyımı karar gelmeden bir gün önce mesaiye başlamış

Kocaköy kayyımı karar gelmeden bir gün önce mesaiye başlamış
0 0

Kocaköy Belediyesi’ne bugün atanan kayyımın, dünden bu yana belediyede olduğu ve Belediye Eşbaşkanı Kasım Pervane’nin görevine son verdiği öğrenildi.

22 Ekim 2019 Salı 18:33

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla Kayapınar Belediye Eş Başkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediye Eş Başkanı Orhan Ayaz ve Kocaköy Belediye Eş Başkanı Rojda Nazlıer, gözaltında bulundukları sırada görevden alınarak yerlerine atanan kayyımların bir gün önceden mesaiye başladığı anlaşıldı. 

 

‘HİÇ BİR DAYANAKLARI YOK’

 

Belediyeye kayyım olarak atana kaymakam Yasin Yunak’ın ilk iş olarak Kocaköy Belediye Eş Başkanı Kasım Pervane’nin görevine son vermek oldu. Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Pervane, 31 Mart yerel seçimlerinde Kocaköy’de yüzde 63 oy oranı ile belediyeyi kazandıklarını hatırlatarak, yaşanan irade gaspının kabul edilemez olduğunu söyledi. Eş başkan Nazlıer’in dün gözaltına alınmasından sonra belediyeye hiçbir çalışanın alınmadığını ve eş başkanlık odasının kapısının kilitlenip kapıya polis dikildiğini ifade eden Pervane, “Hiçbir dayanakları yok. Kocaköy halkı da biliyor, bu bir irade gaspıdır. Bir önceki kayyumdan sonra göreve geldik ve 6 ay geçti. 6 aydır kayyumun geleceğini bile bile halkımıza hizmet ettik. Halk da bu yaşananlara tepkili” dedi.

 

‘KAYMAKAM İKİ GÜNDÜR BELEDİYEDE’

 

İlçe Kaymakamının iki gündür belediye binasında olduğuna dikkati çeken Pervane, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) kendisine iletilen bir mesajla da görevine son verildiğini öğrendiğini söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha