• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Komutanlık taşınıyor: Çekmeköy’de düşen helikopterde motor testi yapılıyormuş

Komutanlık taşınıyor: Çekmeköy’de düşen helikopterde motor testi yapılıyormuş
0 0

İstanbul’da dört askerin hayatını kaybettiği kazada helikopterin motor testi sırasında düştüğü açıklandı.

12 Şubat 2019 Salı 18:29

Çekmeköy ilçesinde 11 Şubat’ta 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’na ait UH-1 tipi askeri helikopter dün bir sitenin çocuk parkının yanına düşmüş, dört asker hayatını kaybetmişti.

 

Kazanın nedeni henüz bilinmezken askeri kaynaklar bugün gazetecilere kazaya dair bilgi verdi.

 

Kaynaklar, kaza sırasında helikopterin motorlarının test edildiğini kaydetti. Helikopterde iki pilot yüzbaşı, iki de teknisyen astsubay bulunuyordu.

 

Ayrıca yerleşim yerine yakın alay komutanlığının da Trakya bölgesinde henüz açıklanmayan bir yere taşınacağı bilgisi verildi. Geçen yılın kasım ayında beş askerin hayatını kaybettiği kazada helikopter sokak ortasına düşmüş ancak dünkü gibi sivil kayıp yaşanmamıştı. O helikopter de aynı komutanlığa aitti.

 

Öte yandan hayatını kaybeden pilot yüzbaşı Ümit Özer’in cenazesi İzmir’e, yüzbaşı Semih Özcan’ın cenazesi Ankara’ya, astsubay başçavuş İlyas Kaya’nın cenazesi Eskişehir’e, astsubay üstçavuş Yakup Avşar’ın cenazesi de Niğde’ye gönderildi.

 

Enkaz kaldırma çalışmaları ise Ankara’dan gönderilen kaza kırım ekibinin çalışmasının tamamlanmasının ardından bugün saat 15.00 itibariyle başladı. Vinçle kaldırılan helikopter parçaları kamyona yüklendi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha