• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Korona ek ödeme katsayıları; profesör yüzde 16, imam yüzde 100

Korona ek ödeme katsayıları; profesör yüzde 16, imam yüzde 100
0 0

Koronavirüs ile mücadelede görev yapan tabipler serviste görev yaptıkları süre için yüzde 100, bu süre dışında yüzde 36’lık bir ek ödeme alacakken, din görevlileri yüzde 100 oranında ek ödeme alacak.

26 Eylül 2020 Cumartesi 00:01

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasıyla ilgili usul ve esaslara ilişkin genelgeyi yayımladı.

 

Söz konusu genelgeye göre, koronavirüs servislerinde çalışan, Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında görevlendirilen sağlık çalışanları, görev yaptıkları süre için yüzde 100 oranında bir ek ödeme alacak.

 

Bu isimler, Covid dışı görev yaptıkları süreler için ise profesör ise yüzde 44, tabipse yüzde 36 oranında ek ödeme alacak.

 

Sol.org.tr’nin haberine göre, sağlık görevlilerinin sadece görev yaptığı sürenin tamamında Covid-19 servisinde çalışanları, bu süreler için yüzde 100 oranında bir ek ödeme alacak.

 

Bu görevlendirme kapsamında tabip dışı olanlar ise profesörse yüzde 16, eczacı ise yüzde 70, genel idare çalışanı ise yüzde 89, sadece yardımcı hizmet ve din hizmetleri görevlisi ise yüzde 100 oranında ek ödeme alacak.

 

Genelgede Covid-19 için ayrılmış alanlarda fiilen görev yapan tüm personel için yüzde 100 ek ödeme öngörülürken bunun dışındaki çalışmalar için ek ödeme oranları tabloda gösterildiği gibi belirlenmiş.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha