• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kulis: Mehmet Şimşek, Davutoğlu’nun partisinde yer alacak

Kulis: Mehmet Şimşek, Davutoğlu’nun partisinde yer alacak
0 0

Eski Maliye Bakanlarından Mehmet Şimşek'in eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide yer alacağı iddia edildi.

21 Temmuz 2019 Pazar 14:15

AKP’li küskünler Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın parti kurma hazırlıkları devam ediyor. Babacan, kurucusu olduğu AKP’den istifa ederek yeni partinin sinyallerini resmen vermişti. Her geçen gün AKP içinden çıkan söz konusu bu yeni partilere ilişkin kulis bilgiler düşüyor gündeme. Eski Maliye Bakanlarından Mehmet Şimşek’in Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide yer alacağı konuşuluyordu. Şimşek, yeni parti iddialarını reddetmemiş, “Zamanı gelince konuşuruz” demişti.

 

Duvar’ın kulis haberine göre eski Maliye Bakanlarından Mehmet Şimşek, eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide yer alacak.

 

Haberde, Davutoğlu’nun Yavuz Oğhan’ın BideBunuİzle programında neden Ali Babacan’la beraber olmadıkları sorusuna “Manifestoyu birlikte açıklamak isterdim. Beraber olabilmek için elimden geleni yaptım. Neden olmadığını ben de bilmiyorum. Bu soruyu Ali Bey’e de sormakta fayda var” yanıtını verdiği hatırlatılıyor.

 

Duvar’ın edindiği bilgiye göre Davutoğlu ile Babacan ekibi arasında bir dizi görüşme gerçekleştirildi. Hatta genel başkan ve yardımcılıklarına varana kadar isimlendirmeler yapıldı. Ancak daha sonra Babacan tarafından “ret” yanıtı geldi. Davutoğlu’nun Babacan ekibinde istenmemesinin gerekçesinin finans çevrelerinin “Davutoğlu’yu istemediği” olduğu belirtiliyor. Bu nedenle de her iki ismin ayrı kulvarlarda yürümeye başladığı ifade ediliyor. 

 

Eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in hangi partiyle hareket edeceğine dair ise Davutoğlu ekibinin iddialı olduğu ifade ediliyor. Mehmet Şimşek’in Davutoğlu ile görüştüğünü anlatan eski bir siyasetçinin “Şimşek bizimle” dediği belirtiliyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adı yeni kurulacak partilerin ekibinde geçen Mehmet Şimşek’le bir görüşme gerçekleştirmişti. Erdoğan’ın bu görüşmede Şimşek’i partide kalması için ikna etmeye çalıştığı ancak Şimşek’in bunu kabul etmediği öğrenilmişti. Şimşek yeni parti iddiaları için “Zamanı gelince konuşuruz” demişti. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha