• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Libya'da neler oluyor? Erdoğan, Türk subayının ölümünü mü gizliyor?

Libya'da neler oluyor? Erdoğan, Türk subayının ölümünü mü gizliyor?
0 0

İdlib'de kriz tırmanırken Libya'da da sıcak gelişmeler yaşanıyor.

22 Şubat 2020 Cumartesi 21:47

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan "Libya'da birkaç tane şehidimiz var" açıklaması geldi ancak bu askerlerin rütbelerine dair bir bilgi paylaşılmadı.

 

Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, "Libya'da neler oluyor" sorusunu irdeleyerek yaşananların perde arkasına dair Twitter'da bir flood yaptı.

 

Libya'ya çok önemli subayların gönderildiğini söyleyen Çolak, bunlardan birinin de Albay Okan Altınay olduğunu kaydediyor.

 

 

Çolak'ın aktardığına göre Altınay, görev yaptığı gemi de Hafter güçleri tarafından hedef alındı ve bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

 

Albay Altınay'ın cenazesi Türkiye'ye getirilmiş, sessiz sedasız, törensiz bir şekilde toprağa verilmiş.

 

Çolak, uzun süredir Altınay'ın ölümünün kamuoyuna açıklanmadığına dikkat çekiyor. Aktardığına göre devre arkadaşları ve ailesi de tepkiliydi.

 

Yeniçağ yazarı, sonraki süreçte yaşanları ise şöyle paylaşıyor:

 

"Kara Harp Okulu 1993 devresi, arkadaşlarını unutmadı. Gidebilen koştu, gidemeyen çelenk gönderdi. Törensiz defin onları derinden yaraladı. Arkadaşlarının bu şekilde toprağa verilmesini içlerine sindiremediler. Oysa bir kaç gün önce gemimizin vurulduğuna ilişkin gelen haber Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a sorulmuş 'gemimiz isabet almadı' denilerek yalanlanmıştı. Albayımız da orada şehit düşmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Libya'da bir kaç şehidimiz var' diyerek gerçeği ilk kez kamuoyuna açıkladı. Bu arada Şehit Albay Okan Altınay, 15 Temmuz sonrasında 'Atatürkçü' diye emekli edilmiş, sonrasında da 'ihtiyaç var' denilerek tekrar orduya alınmıştı. En zor görevlere gönüllü gider, en sorunlu bölgelerde görevini en iyi şekilde yerine getirirdi. Albayımız Türkiye'deyken de sınırda görev yapmıştı. İşte bu kahraman Türk subayı "bir kaç tane şehit" denilerek kamuoyuna açıklanmıyor. Kahraman şehidimiz Albay Okan Altınay'a yapılmayan şehitlik töreni en kısa zamanda en üst düzey katılımla yapılmalıdır. En azından ruhunu rahatlatalım. Hiçbir siyaset, şehitlerimizden öte değildir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha