• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Makam odasında ilişki' haberi, 'unutulma hakkı' kapsamında değerlendirilerek erişime kapatıldı

'Makam odasında ilişki' haberi, 'unutulma hakkı' kapsamında değerlendirilerek erişime kapatıldı
0 0

Rahmi Berber'in Güngören Belediye Başkan Yardımcılığı'ndan istifasıyla sonuçlanan "makam odasında bir kadınla ilişkiye girdiği" haberine erişim yasağı getirildi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:41

Tekirdağ 2. Sulh Ceza Hâkimliği, Hürriyet'te "Hanım kardeşle diyaloğa girdik başlığıyla verilen ve 16 sitede daha yayımlanan haberi "unutulma hakkı" kapsamında değerlendirerek "erişim engeli" kararı verdi.

 

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici; bugün (11 Şubat 2019) yayımlanan yazısının "Haftanın engellenenleri" ara başlıklı bölümünde, Rahmi Berber haberine getirilen erişim engeline de, şu ifadelerle yer verdi:

 

"Güngören Belediye Başkan Yardımcısı olan Rahmi Berber’in makam odasında bir kadınla ilişkiye girdiği görüntüleri olduğu ve bu nedenle görevinden istifa ettiğine ilişkin olarak 2009 yılında Hürriyet’in yanısıra 16 sitede yayımlanan “Hanım kardeşle diyaloğa girdik” başlıklı haberlere, Tekirdağ 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından “unutulma hakkı” kapsamında olduğu değerlendirilerek erişime kapatıldı."

 

Rahmi Berber, AKP yönetimindeki Güngören Belediye Başkan Yardımcılığı'ndan istifasını açıklarken, ilişkiyi kabul etmiş, ancak kararının makam odasında ortaya çıkan görüntülerle ilgili olmadığını savunmuştu. Berber, şunları söylemişti:

 

"Tamamen özel bir şey. Çok kısa bir dönem bir hanım kardeş, hanımcağız vardı. Belirli bir diyaloğa girdik. Ama daha sonra bitti gitti. Kapandı gitti. 5 yıl boyunca görev yaptım. Kimse bana hırsızlık, adam kayırma gibi suçlar işlediğimi şeyler söyleyemez. Sonuçta yanlışımız vardır. Yanlış yapmışızdır. Olmaması gereken bir durum yaşandı gitti. İcraatımızla çok fazla ilgisi de yok."

 

Faruk Bildirici'nin yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha