• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Marmaris’te orman yangını: Alevler yerleşim yerine 100 metre kadar yaklaştı

Marmaris’te orman yangını: Alevler yerleşim yerine 100 metre kadar yaklaştı
0 0

Antalya, Osmaniye ve Mersin’de birbiri ardına çıkan orman yangınlarının ardından Marmaris’te de yangın başladı.

29 Temmuz 2021 Perşembe 17:03

Yerleşim yeri ve otellere 100 metre mesafedeki yangın bölgesine 1 helikopter, 7 arazöz ve su tankerleri ile çok sayıda orman işçisi sevk edildi.

 

Muğla, Marmaris ilçesi İçmeler karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

 

Marmaris'te 27 Haziran'da enerji nakil hatlarından çıkan ve 35 hektar alanın zarar gördüğü yangına yaklaşık 300 metre mesafede çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

 

Bakan Pakdemirli'den açıklama

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Marmaris’teki orman yangınına 30 arazöz, 5 helikopter, 1 uçakla müdahale ediyoruz. Dualarımız ormanın kahramanlarıyla.

 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yangın söndürme çalışmalarına destek

 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, "Marmaris'te çıkan orman yangınına yönelik söndürme çalışmalarına, gelen talep üzerine Deniz Kuvvetlerimize ait tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile destek sağlanmaktadır" denildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha