• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mazlum Kobane: Özerklik Kürtlerin meşru hakkıdır

Mazlum Kobane: Özerklik Kürtlerin meşru hakkıdır
0 0

Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobane, Suriye’nin artık 2011 öncesine hiç bir zaman dönemeyeceğini, bu çatışmada sürecinde Kürtlerin büyük rol oynadığını ve gözardı edilmemeleri gerektiğini dile getirdi.

17 Şubat 2020 Pazartesi 18:42

Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobane, "Özerk Yönetim toprakları için büyük bedeller verdik. Özerklik Kürtlerin meşru hakkıdır. Kimsenin Özerk Yönetim sistemini feshetmeye gücü yetmeyecektir. Özerk Yönetim dikkate alınmadan Suriye'de hiçbir çözüm projesinin başarı şansı yoktur" dedi.

 

Suriye'nin 2011 öncesine hiçbir zaman dönmeyeceğini söyleyen Kobane, Kürtlerin bu süreçte ve çatışmada büyük bir rol oynadığını kaydetti ve göz ardı edilmemeleri gerektiğinin altını çizdi. 

 

Al Arabiya'ya konuşan Kobane, Kürtlerin topraklarını savunmak için çok ağır bedeller ödediğini kaydetti ve özerklik talebinin Kürtlerin meşru hakkı olduğunu ifade etti.

 

"Suriye krizi askeri yöntemlerle çözülemez" yorumunu yapan Kobane, siyasi bir çözüme varılacağının da altını çizdi. 

 

Özerk Yönetim projesinin artık benimsendiğini ve bu sistemi kimsenin feshetmeye gücünün yetmeyeceğini belirten Kobane, Özerk Yönetim dikkate alınmadan Suriye’de hiçbir çözüm projesinin başarı şansının bulunmadığına dikkat çekti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha