• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Meclis’te CHP’den RTÜK Başkanı Şahin’e protesto

Meclis’te CHP’den RTÜK Başkanı Şahin’e protesto
0 0

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP’liler RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in protesto etti. CHP’liler “RTÜK TBMM İradesini Gasp Edemez, RTÜK Başkanı Kendi Başkanlığı’nı düşürsün” dövizleri açarak Şahin’in istifasını istedi.

14 Kasım 2019 Perşembe 13:19

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile RTÜK bütçeleri ele alındı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bütçe sunum konuşmasının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kurumunun bütçesini sunmak istedi.

 

CHP’li milletvekilleri Şahin’in RTÜK Başkanlığı’ndan istifa etmesi gerektiğini dile getirerek, CHP kontenjanından RTÜK üyeliğine seçilen Faruk Bildirici’nin üyeliğinin düşürülmesine tepki gösterdi.

 

CHP’li vekiller, “TBMM’nin seçtiği birisini alamazsınız”, “Üç yerden maaş alıyor “, “Milletin iradesine saygısızlık yapan birisi burada konuşamaz”, “Atatürk’e hakaret edenleri danışman yaptın” diye bağırdı.

 

Ancak CHP’li milletvekilleri “RTÜK TBMM İradesini Gasp Edemez, RTÜK Başkanı Kendi Başkanlığı’nı düşürsün” yazılı dövizler ile Şahin’i protesto etti.

 

Eski RTÜK üyelerinden CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "Bu adam kurumunda kendisine 'Küçük reis' denmesini istiyormuş. Meclis iradesinin üzerinde bir karar almaya çalışan bu adamın burada işi yok. Kendisi gitmedikçe bugün burada çalışma olmaz" dedi.

 

Bunun üzerine Komisyon Başkanı AKP'li Lütfü Elvan toplantıya ara verdi.

 

Tartışmalar verilen arada da devam etti. Bu sırada RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin salondan ayrıldı. Diğer milletvekillerinin de Şahin'e yönelik tepkisini sürdürmesi üzerine AKP'li komisyon üyeleri de tartışmaya dahil oldu. CHP ile AKP'liler arasında söz düellosu bir süre devam etti. Daha sonra komisyon toplantısına devam edildi.

 

KAYNAK: SPUTNİK - YURDAGÜL ŞİMŞEK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha