• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

“Mehmet Dişli’nin darbede 4 kez aradığı telefonun sahibi şu an Meclis’te”

“Mehmet Dişli’nin darbede 4 kez aradığı telefonun sahibi şu an Meclis’te”
0 0

Darbeci general Mehmet Dişli’nin darbe girişimi sırasında 4 kez aradığı ismin ağabeyi Şaban Dişli’nin damadı ve TBMM’de danışman olarak görev yapan Fatih Danacı olduğu ortaya çıktı.

9 Eylül 2017 Cumartesi 12:10

15 Temmuz Öncesi ağabeyi Şaban Dişli aracılığıyla AKP Genel Başkanı tayyip Erdoğan’dan 18 Temmuz için randevu alan darbeci general Mehmet Dişli’nin darbe girişimi sırasında 4 kez aradığı ismim ağabeyi Şaban Dişli’nin damadı ve TBMM’de danışman olarak görev yapan Fatih Danacı olduğu ortaya çıktı.

 

Darbeci general Mehmet Dişli ile AKP’li ağabeyi Şaban Dişlİ’nin damadı arasındaki telefon tarfiğini Odatv’den Sami Menteş yazdı.

 

Sami Menteş’in “Mehmet Dişli’nin darbede 4 kez aradığı telefonun sahibi şu an Meclis’te” başlıklı yazısı şöyle:

 

15 Temmuz darbe girişiminin en önemli isimlerinden birisi Mehmet Dişli. Mehmet Dişli’yi önemli kılan sadece, darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı rehin alan ekipte yer alması değil.

 

Mehmet Dişli, AKP’nin önemli isimlerinden ve geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı yapılan Şaban Dişli’nin kardeşi. Bugün her ne kadar “görüşmeseler” de, Şaban Dişli kardeşi için 15 Temmuz’dan önce Erdoğan’dan randevu almıştı.

 

Eğer darbe girişimi olmasaydı Mehmet Dişli, 18 Temmuz’da Erdoğan’la görüşecek, Türk Silahlı Kuvvetleri için hazırladığı projeleri sunacaktı!

 

TELEFON KONUŞMALARI

 

Darbeci Mehmet Dişli ile ağabeyi Şaban Dişli arasındaki ilişki, kardeş Dişli’nin yargılandığı Akıncı Davası’nda da sık sık gündeme geldi. AKP’li Şaban Dişli basına yaptığı açıklamada; darbe girişimi sırasında hiç kardeşiyle konuşmadığını ileri sürdü. Mehmet Dişli de mahkeme salonunda ağabeyinin açıklamasını “doğruladı” ve “Keşke ağabeyimi arasaydım. Burada olmazdım” iddiasında bulundu.

 

Mahkeme dosyasında yer alan HTS kayıtları Dişli kardeşler “gibi” düşünüyordu. Darbe girişimi sırasında aralarında bir telefon konuşması yok gibiydi.

 

Ancak…

 

O sıcak anlarda Mehmet Dişli’nin, dört kez telefonunu aradığı bir isim vardı. O da Fatih Danacı idi.

 

Fatih Danacı sıradan bir isim değildi. Ağabey Şaban Dişli’nin damadıydı.

 

Dişli Ailesi’nin sürekli yanında olan biriydi.

 

Darbe girişimi sırasında Mehmet Dişli’nin neden onun telefonunu aradığını, konuşmanın içeriği dava dosyasında yer almadığı için henüz bilinmiyordu.

 

MECLİS’TEKİ KRİTİK DAMAT

 

Ve…

 

Şimdi…

 

Dişli Ailesi’nden de doğruladığımız bilgiye göre;

 

Damat Danacı uzun süreden beri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çalışıyordu. AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’ün danışmanı olan damat Danacı’ya ulaşmak için, Aygün’ün Meclis’teki makamını aradık. Danışman damat Fatih Danacı’nın Meclis’te olmadığı söylendi.

 

Not bıraktık, ancak bu haberin yayımlandığı ana kadar bir dönüş olmadı.

 

Eğer konuşabilseydik, darbe girişimi sırasında Mehmet Dişli ile onun telefonu arasında geçen dört telefon görüşmesini soracaktık.

 

Sonuç olarak…

 

Darbe girişimi sırasında, darbenin en önemli isimlerinden Mehmet Dişli’nin dört kez telefonunu aradığı Şaban Dişli’nin damadı Fatih Danacı, AKP Milletvekili Zeki Aygün’ün Meclis’teki danışmanı olarak çalışmaya devam ediyor.

 

Özetle; 15 Temmuz’dan bu yana AKP’deki “damat kliği” bitmiyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha