• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mızraklı: HDP’nin zemini sağlamdır, bu zemin üzerine inşa edilen her gerçeklik, gücünü zeminin sağlamlığından alır

Mızraklı: HDP’nin zemini sağlamdır, bu zemin üzerine inşa edilen her gerçeklik, gücünü zeminin sağlamlığından alır
0 0

31 Mart Yerel Seçimleri’nde kazandığı 69 belediyeden 24’üne İçişleri Bakanlığı kararıyla kayyım atanan ve 19 belediye eş başkanı tutuklanan HDP, yeni dönem siyasetine yönelik yapılan tartışmaların ardından yol haritasını belirledi.

20 Kasım 2019 Çarşamba 14:14

Diyarbakır'ın görevden alınan seçilmiş Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, HDP’li belediye başkanları, milletvekilleri, parti bileşenleri ile Ankara’da gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıya mesaj gönderdi.

 

Mızraklı'nın mesajı şu şekilde;

 

Değerli yoldaşlarım, 

 

Hepimiz tanığız, kurulduğu günden itibaren HDP’ye karşı her türlü saldırı var. Bundan ötürü diyoruz ki, kim nereden saldırıyorsa HDP odur! Çok kimlikli HDP, gelen saldırılara da cevaptır. Hor görülen işçinin sahip çıkılan emeği, enerjisi hapsedilen gençliğin dinamizmi, alanlardan koparılmak istenen kadının sesi, bireyselleştirilen toplumun kolektif hafızası, tek kişiye sığdırılan siyasete karşı demokratik toplum siyaseti bizim alın terimiz, gururumuz, mücadele sebebimizdir. HDP’nin zemini sağlamdır. Bu zemin üzerine inşa edilen her gerçeklik, gücünü zeminin sağlamlığından alır. Çünkü HDP, mecrasını, yolunu bulmuş bir su misali, hakikat peşinde olanların dayanışmasından başka bir şey değildir.

 

Yerelden başlayan demokrasi her şeyden önce siyasete, yaşama, doğaya, toplumsallığa özgür ve eşit yaklaşımın adıdır. Bugün her açıdan çürüyen, toplumsal meşrutiyetini yitiren, toplum karşıtı politikalarını AKP-MHP bloğu olarak birleştiren bu yeni sistem, biraz daha ayakta kalabilmek adına savaşı kutsamakta, ayrıştırıcı politikalar ile HDP’yi sürekli hedef yaparak Kürt-Türk barışına izin vermemektedir. Demokratik siyasetin yaşamsallaştırılması için daha çok çalışmak gerektiği ortadadır. Ulusal birlikteki ısrarımız buradan geliyor! Kördüğüm zamanlardan geçerken, ulusal birlik umuttur. Bu umudun büyütücüsü, en azimli koruyucusu da HDP’dir. 

 

Önemli tartışma ve görüşlerin olacağı bu toplantıdan çıkacak sonuç ne olursa olsun demokratik siyasete hizmet edeceğinden, toplumu savunma ekseninde ele alınacağından şüphemiz yoktur. Bu toplantının yeniden buluşmalara, merhabalaşmalara ve mücadele alanlarına zemin olması bizim tek temennimizdir. Bu açıdan herkesi mücadelenin sıcaklığı ile selamlıyor, sevgilerimizi iletiyoruz ve mutlaka kazanacağız diyoruz…

 

Kayseri Cezaevindeki eşbaşkanlar adına Dr. Selçuk Mızraklı…

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha