• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

MSB: 15 Temmuz’dan bu yana 19 bin 203 personel ihraç edildi

MSB: 15 Temmuz’dan bu yana 19 bin 203 personel ihraç edildi
0 0

Milli Savunma Bakanlığı haftalık basın bildirimini gerçekleştirdi. Koronavirüs salgınına karşı güçlü önlemler aldığı ifade edilen açıklamada, 15 Temmuz'dan sonra TSK'yla ilişiği kesilen personel sayısı hakkında da bilgi verildi.

6 Nisan 2020 Pazartesi 00:02

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 19 bin 203 personelin ihraç edildiğini açıklayan Milli Savunma Bakanlığı, 5 bin 35 personel hakkında adli ve idari sürecin devam ettiğini bildirdi.

 

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Plan, Koordinasyon ve Analiz Şube Müdürü Albay Olcay Denizer tarafından yapılan haftalık basın bildirisinde bakanlığın koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik diğer kurumlarla koordineli olarak tedbirler aldığı da ifade edildi.

 

Virüs salgınına katı tedbirler alındı

 

Bakanlık bünyesinde planlama, koordinasyon ve yönetim fonksiyonlarını yerine getirmek için 24 saat esasına göre çalışan "Covid -19 Mücadele Merkezi'nin (COMMER)" kurulduğunu hatırlatan Denizer, salgınından, özellikle harekat bölgesindekiler başta olmak üzere personelin etkilenmemesi için her türlü tedbirin alındığını bildirdi.

 

TSK’nın Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerini korumaya, devam ettiğini söyleyen Denizer açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Terörle mücadele harekatı kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde aralıksız sürdürülen operasyonlarda son bir ay içerisinde 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Teröristler tarafından kullanıldığı tespit edilen 52 mevzi, sığınak, mağara ve depo tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. Operasyonlar sırasında 250 kilogramdan fazla amonyum nitrat, 2,5 kilogram C-4 patlayıcı madde, 92 fünye ile 92 EYP yapımında kullanılacağı değerlendirilen LPG tüpü ele geçirilmiş, 22 EYP tespit edilerek imha edilmiştir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha