• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

MSB: Barış Pınarı Harekatı gece boyunca başarıyla sürdürüldü, belirlenen hedefler ele geçirildi

MSB: Barış Pınarı Harekatı gece boyunca başarıyla sürdürüldü, belirlenen hedefler ele geçirildi
0 0

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Türkiye'nin dün başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yeni bir açıklama yayınlandı.

10 Ekim 2019 Perşembe 11:54

Açıklamada, harekatla ilgili bilgi verilirken, belirlenen hedeflerin ele geçirildiği açıklandı. 

 

Söz konusu hedeflere ilişkin ayrıntı ise paylaşılmadı. 

 

MSB'nin açıklamasında, "Barış Pınarı Harekâtı gece boyunca havadan ve karadan başarıyla sürdürüldü. Belirlenen hedefler ele geçirildi. Harekât planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekatı'nın da planlama ve icrasında sadece 'teröristlere ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçleri' hedef alıyor. 

 

Hava harekatları ve kara ateş destek vasıtalarıyla başlayan Barış Pınarı'nda saat 22.00 itibarıyla kara harekatı safhasına geçildi. Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi’nden harekatı sevk ve idare eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi'nin uzun mesaisi gece boyunca devam etti.

 

Bölgeden gelen anlık görüntüler üzerinden harekatı anbean takip eden Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile talimatlar verdi.

 

Bakan Akar ve Komutanların Karargah'taki mesaisi sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha