• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

MSB'den S-400 açıklaması: NATO sistemine entegre edilmeden kullanılacak

MSB'den S-400 açıklaması: NATO sistemine entegre edilmeden kullanılacak
0 0

MSB, " S-400 sistemi de müstakil olarak ve hiçbir NATO Komuta Kontrol sistemine entegre edilmeden kullanılacaktır" açıklamasında bulundu

24 Ekim 2020 Cumartesi 23:33

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Sinop'ta denemeleri süren S-400'lere ilişkin yeni bir açıklama yaparken, "NATO müttefiklerinin kullanmakta olduğu S-300’ler gibi S-400 sistemi de müstakil olarak ve hiçbir NATO Komuta Kontrol sistemine entegre edilmeden kullanılacaktır" ifadelerine yer verildi.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava Savunma Sistemi'nin hazırlıkları kapsamında deneme ve sistem kontrolleri yapıldığı söylendi.

 

Açıklamada, ''NATO müttefiklerinin kullanmakta olduğu S-300’ler gibi S-400 sistemi de müstakil olarak ve hiçbir NATO Komuta Kontrol sistemine entegre edilmeden kullanılacaktır'' ifadelerine yer verildi. 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yaptığı açıklamada, S-400 hava savunma sistemi 83 milyon için zorunluluk haline geldiğini belirtmiş, ''Bu sistemin tedariki, hazırlıklarına planlandığı şekilde devam ediyoruz'' ifadelerine yer vermişti. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha