• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nihal Olçok'tan AKP'ye: Bu milleti kızdırmasınlar, tankı da yer, iktidarı da

Nihal Olçok'tan AKP'ye: Bu milleti kızdırmasınlar, tankı da yer, iktidarı da
0 0

15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP'nin seçim kampanyalarını belirleyen, eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, AKP'ye yönelik sert eleştiriler içeren açıklamalarda bulundu.

21 Kasım 2019 Perşembe 22:36

Nihal Olçok, "Bu milleti kızdırmasınlar. Türk Milleti’ni kızdırırsanız tankı da yer iktidarı da yer" ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan'a yönelik de eleştirilerde bulunan Olçok, "Erdoğan’ın tek sözüyle ölüme giden milyonlar varken, ben de milyonlar için ölebilen bir başkan beklerdim. FETÖ ile mücadelede bu kadar etkisiz olması benim için hayal kırıklığıdır" yorumunu yaptı.

 

Babıali TV’de 'Babıali Yokuşu' programına katılan Olçok, "Erdoğan ile karşılaştığımda şunu söyledim, sizin için ölecek Abdullahlar istiyorsanız arkanızda oturttuklarınıza dikkat edin. Onlar sizin için ölmez. Erdoğan’ın güvenlik paranoyası Abdülhamid’den daha kötü. Sürekli Emine Hanım ile birlikte" sözlerini sarf etti.

 

Olçok tepkilerini şu sözlerle sürdürdü:

 

"Ben orduyu eleştiremiyorum. Darbeci askere müdahale etmeyen polisi de eleştiremiyorum, Nihal Olçok olarak hükümete de laf söyleyemiyorum. Pardon da devlet mi beni korumak için var yoksa ben mi devleti korumak için varım? FETÖ aileleri bile mağdur oldu. Benim kabahatim Abdullah’ı doğurmak mıydı?

 

Sabahın 6’sında hala şehit haberi geliyordu. Bu kadar saat müdahale edilmemesi, bu acziyet beni korkutuyor. Köprüde bir sürü insan öldü. Erol öldü, Abdullah öldü. Uçursana havaya köprüyü. Neden izin veriyorsun ateş etmelerine.

 

FETÖ’nün direkt içinde olan, orada görevli bir sürü insan para karşılığında davalarda aklandı. Bu ülkede insanlar nasıl hukuka güvenecek? Bu ülkede FETÖ borsası var, rapor borsası var yargı borsası var."

 

Olçok, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın darbe komisyonunda ifade vermemesini ise, "Mesela bir komisyon kuruldu. Başında Reşat Petek var. O komisyondaki raporların tartışılmasını çok istiyorum. Çünkü o raporlar tartışıldığında resmi olarak kimlerin ifade vermediği de ortaya çıkacak. Örneğin MİT Müsteşarı ifade vermedi. MİT müsteşarının ifadesi belki de bizim kafamızdaki soruları cevaplayacak. Ben bir anneyim. Çocuğumun ve çocuklarımın babasının katili kim? Neden öldüler merak ediyorum" sözleriyle eleştirdi.

 

Olçok, "Bir şeyleri değiştirebilirler. İmamoğlu da değiştirdi. Eski bir partinin adayı olmasına rağmen doğru bir strateji ile İstanbul’u aldı. Babacan ve Davutoğlu’da değişime neden olabilir. Oluru var bunun. Bu milleti kızdırmasınlar. Türk Milleti’ni kızdırırsanız tankı da yer iktidarı da yer" diye ekledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha