• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nusaybin Belediye Eş Başkanı Semire Nergiz tahliye edildi

Nusaybin Belediye Eş Başkanı Semire Nergiz tahliye edildi
0 0

Görevden alınarak, yerine kayyım atanan Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Semire Nergiz ilk tutukluluk incelemesinde tahliye edildi.

15 Kasım 2019 Cuma 22:13

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, 17 Ekim’de çıkarıldıkları mahkeme tarafından "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklanan ve yerlerine kayyım atanan Nusaybin Belediye eş başkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut'un tutukluluk incelemesi yapıldı. Tutukluluk incelemesi duruşmalı yapıldı. Avukatların hazır bulunduğu duruşmaya, eş başkanlar tutuklu bulundukları Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi'nde Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. 

 

EŞ BAŞKAN KUT TAHLİYE EDİLMEDİ

 

Yapılan inceleme sonucunda, Mardin 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi, eş başkanlardan Nergiz'in tahliyesine karar verdi. Eş başkan Nergiz hakkında yurtdışı yasağı ve ayda iki gün de imza şartı verildi. Nergiz'in tahliyesine ilişkin verilen kararda, "Mevcut delil durumu, delillerin toplanmış olması, sabit ikametgah sahibi olması, delilleri karartabileceğine dair olgunun olmaması, tutuklulukta geçirdiği süre dikkate alınarak" ifadelerine yer verildi. 

 

Mahkeme, eş başkan Kut'un ise tutukluluk halinin devamına karar verdi. Kararda, "Kuvvetli suç şüphesi, atılı suçun mahiyeti, tanık beyanı, görüntü inceleme tutanağı ve tüm deliller kapsamında adli tedbir kararının yetersiz kalacağına" hükmüne yer verildi.  

 

Tutuklanan eş başkanın yerine Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, 18 Ekim’de belediyeye kayyım olarak atanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha