• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ocaktan: AK Parti, Erdoğan’ın Halkbank sözleriyle kendisini sorgulamaya açtı, bunun siyasal sonuçları olacak

Ocaktan: AK Parti, Erdoğan’ın Halkbank sözleriyle kendisini sorgulamaya açtı, bunun siyasal sonuçları olacak
0 0

Erdoğan, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Şehir Üniversitesi’ne tapu devri yapıldığını belirtip, Halkbank'ın dolandırılmaya çalışıldığını öne sürdü.

9 Aralık 2019 Pazartesi 12:29

Eski AKP Bursa Milletvekili de olan Karar yazarı Mehmet Ocaktan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bunlar Halkbank’ı dolandırmaya çalışıyor” sözlerini değerlendirdi.

 

Ocaktan, Karar gazetesindeki yazısında “AK Parti ilk kez kendi içinde böylesine ağır tartışmalara sahne olmaktadır” diyerek, “AK Parti Erdoğan’ın bu sözleriyle, milyonlar nezdinde kendisini sorgulamaya açmıştır ve doğal olarak bunun siyasal sonuçları olacaktır” ifadesini kullandı.

 

Erdoğan, kurucuları arasında eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da bulunduğu Şehir Üniversitesi yönetimini Halkbank'ı dolandırmaya çalışmakla suçlamış, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'in de Davutoğlu ile birlikte hareket ettiğini iddia etmişti.

 

Davutoğlu da Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından “Kamu kaynaklarının hangi amaçlarla nasıl kullanıldığını , ekonomik servet oluşturma bakımından kimlerin nasıl statü değiştirdiklerini milletimiz çok iyi bilmektedir" açıklaması yaptı.

 

Ocaktan: Talihsiz bir sürecin başlangıcı

 

Erdoğan’ın sözleri ve Davutoğlu’nun yanıtının AKP’ye zarar verdiğini söyleyen Ocaktan, “Dar bir çevre hariç, bu partiye gönül veren milyonlar ülkede gerçekleşen başarılı işlerin altında Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin birlikte imzası bulunduğunu bilmektedirler” iddiasını gündeme getirdi.

 

“Maalesef bu tartışma AK Parti adına talihsiz bir sürecin başlangıcı olmuştur” diyen Ocaktan yazısını şöyle sürdürdü:

 

"Artık ok yaydan çıkmıştır, bundan sonra AK Parti istese de bu süreci geri döndürmesi pek mümkün olmayacaktır. Ama her şeye rağmen bu tartışmaların, Türkiye siyasetinin geleceği açısından hayırlı sonuçları da olabilir. Muhtemelen AK Parti bütün cumhurbaşkanlarının, başbakanların, bakanların mal varlıklarındaki artışın araştırılması talebini pek fazla ciddiye almayacaktır, ama bu talep bundan sonra Demokles’in kılıcı gibi hep yukarıda duracaktır. Yani bütün Türkiye bu meseleyi tartışmaya devam edecektir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha