• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Odasında dinleme cihazı bulunduğunu açıklayan CHP'li Belediye Başkanı Kepenek, suç duyurusunda bulundu

Odasında dinleme cihazı bulunduğunu açıklayan CHP'li Belediye Başkanı Kepenek, suç duyurusunda bulundu
0 0

Denizli'nin Honaz ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Yüksel Kepenek'in makam odasında 'böcek' diye tabir edilen dinleme cihazı bulunduğu duyurulmuştu.

25 Şubat 2021 Perşembe 13:21

CHP'li Kepenek, partisine 69 yıl sonra Honaz'da seçim kazandırdığını söyleyerek, “Seçim kazanmamı hazmedemediler” diye konuştu. Kepenek suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

 

Sözcü'nün haberine göre, makam odasında iki ayda bir rutin olarak dinleme cihazı arattığını belirten Kepenek, şunları söyledi:

 

"İki ay önce tarama yapıldı. Herhangi bir cihaza rastlanmamıştı. Önceki gün yine bir tarama yapıldı. Bu kez iç hat telefonu içine gizlenmiş dinleme cihazı bulundu. Polise teslim ettik. Onlar verileri hangi kaynağa gönderdiğini tespit ederek cihazı yerleştireni bulmaya çalışacak."

 

Yüksel Kepenek, 1950'den itibaren ilçede seçim kazanamayan CHP'ye 2019 yerel seçimlerini sekiz oy farkla kazandırdı.

 

İtirazlar üzerine oylar yeniden sayıldı, Kepenek bir oy farkla seçimden galip çıktı. Fakat kısıtlı bir seçmenin oy kullandığı gerekçesiyle seçim tekrar edilmişti. Yinelenen seçimde AKP adayı Turgut Devecioğlu'na bu kez 2 bin 337 oy fark atarak kazanan Yüksel Kepenek başkanlık koltuğuna oturmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha