• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

OHAL kalksın isteyen TÜSİAD’a Başbakandan yanıt yok

OHAL kalksın isteyen TÜSİAD’a Başbakandan yanıt yok
0 0

Türkiye Sanayci İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) Ankara’daki toplantısına katılan Başbakan Binali Yıldırım, 2018’de Türkiye’yi ekonomik olarak zor bir yılın beklediğini söyledi.

7 Aralık 2017 Perşembe 14:05

Yıldırım, ‘2018 kolay olmayacak bunun farkındayız ama ülkemizin bugüne kadar kazanımları, istikrar, güven sayesinde 2018'de de büyüme aynen devam edecek’ dedi. 

 

Başbakan, aynı toplantıda TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan ve TÜSİAD Başkanı Erol Birecik’in ekonomik sorunların ana nedenlerinden biri olarak gösterdiği ‘OHAL’in kalkmasına yönelik taleplerine ise yanıt vermedi.

 

Konuşmasının büyük bölümünü gündemdeki gelişmelere ayıran Başbakan ‘Türkiye ekonomisini yakından ilgilendiren birkaç süreci bir arada yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir sorunla gündemle karşı karşıya kalmayalım.

 

Türkiye'nin son 15 yılına baktığınız zaman başına gelenlerin pişmiş tavuğun başına gelmemiştir’ diye konuştu. Başbakan sözlerine ABD’deki Reza Zarrab davası ve bu ülkenin Fethulah Gülen’i iade etmeyişini işadamlarına şikayet ederek devam etti. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha