• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ölüm orucundaki Aytaç Ünsal: Zorla müdahale etmelerine izin vermeyin

Ölüm orucundaki Aytaç Ünsal: Zorla müdahale etmelerine izin vermeyin
0 0

“Adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunda olan Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi tutuklu avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal günden güne eriyor.

4 Ağustos 2020 Salı 19:14

Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) “cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen iki avukat henüz tahliye edilmedi. Hastaneye kaldırılan ölüm orucundaki avukat Aytaç Ünsal, “zorla müdahale etmelerine izin vermeyin” çağrısında bulundu.

 

Ölüm orucundaki Aytaç Ünsal’la görüşen Didem Baydar Ünsal, eşinin, “Bilincimiz kapandığı takdirde, bizim etrafımıza bu hekimler akbabalar gibi üşüşüp, müdahale mi edecekler, lütfen buna izin vermeyin” mesajını paylaştı.  

 

Aytaç Ünsal’ı ziyaret eden eşi Avukat Didem Baydar Ünsal görüşme hakkında bilgi verdi. Ünsal, “ATK raporuna göre onların tahliyesini beklerken, iradeleri dışında hastaneye götürüldüklerini öğrendik. Benim gördüğüm tablo Aytaç çok zayıflamıştı. Konuşması ve hareketleri çok yavaştı. Aytaç Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde kalıyor. Burası bir pandemi hastanesi, hastanede ve bahçesinde pozitif vakalar dolaşıyor” dedi.

 

Eşinin hastanenin mahkûm koğuşunda kaldığını belirten Ünsal, “Tutulduğu yer tek kişilik. Yanında bir refakatçisi var. Onu da bizim uğraşlarımız sonucunda iki gün sonra kabul ettiler. Tüm bu yaşadıklarının onların ömründen yediğini düşünüyoruz. Onları apar topar, kucaklayarak hastaneye getirmişler. Tuttukları yerler morarmış. Ne kadar yıprandıklarını tahmin edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Eşinin ve Ebru Timtik’in zorla müdahale tehdidi altında hastanede tutulduklarını söyleyen  Ünsal, “Bunun sebebi ise onların hastaneye kaldırılma talepleri olmadan, hastaneye sevk edilmeleri. Onlar şu an muayeneyi bile kabul etmiyorlar. Hücreleri olarak gördükleri koğuşlarına hiçbir şekilde doktor almıyorlar. Şu anda bilinçleri açık ama kapanmasını beklediklerini düşünüyorlar” dedi.

 

Ünsal, eşinin “Bilincimiz kapandığı takdirde bizim etrafımıza bu hekimler akbabalar gibi üşüşüp müdahale mi edecekler, lütfen buna izin vermeyin” mesajını paylaştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha