• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Oyuncu Deniz Çakır’ın savcılık ifadesi: ‘Arabistan’ kelimesini arkadaşlarıma dedim

Oyuncu Deniz Çakır’ın savcılık ifadesi: ‘Arabistan’ kelimesini arkadaşlarıma dedim
0 0

Başörtülü kadınları taciz ettiği öne sürülen oyuncu Deniz Çakır, savcılıktaki ifadesinde iddiayı yalanladı.

11 Ocak 2019 Cuma 21:26

Deniz Çakır hakkında, Zorlu AVM’daki Vakkorama Cafe’de otururken tartıştığı bir grup üniversiteliye başörtüleri nedeniyle hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma açılmıştı. Çakır, iddiayı reddetmişti.

 

Çakır bugün Çağlayan adliyesine giderek savcıya ifade vermiş, olayın görüntülerini de sunmuştu.

 

Çakır’ın ifadesi şöyle:

 

*Olay günü saat 19.00 sıralarında doğum günü kutlaması için kafeye gitti. Bir süre sonra iki kadın gelerek yan masaya oturdu. Bu kadınların bakışı ve hareketleri beni yargılar ve taciz eder şekildeydi. Ben yaptığım iş gereği insanların bana bakmasına alışkın olmama rağmen bu iki kadının davranışları sıra dışı olduğu için rahatsız olmuştum. Sonra bu iki kadının arkadaşları da gelince bizden rahatsız olduklarını hissettirip arka masaya geçmeleri ve bana aynı şekilde bakmaları üzerine ben de ‘Ne oluyor?’ der gibi onlara baktım. Bu şekilde böyle bir gerginlik oldu. Ancak sonrasında olayı önemsemeyip, masamıza döndük.

 

*Doğum günü kutlaması esnasında fotoğraf çektik. Sohbet ettik. Fotoğraf çekilme esnasında arkadaki kadın grubu kendilerinin fotoğrafını çektiğimizi düşünerek ‘Bizi mi çekiyorsunuz?’ dediler. Biz de kendilerini çekmediğimizi söyledik. Hatta arkadaşım Hande Canar telefonu götürerek kendilerine gösterdi. Fotoğraflarının olmadığını görünce ikna oldular. Bir süre her iki masadaki kişiler kendi eğlencesine devam etti. Bu arada kafenin garsonlarından birine kendi fotoğraflarının alındığını söylemişler. Garson gelip bize söylediğinde almadığımız konusunda bilgi verdik.

 

*Kadınların ısrarla fotoğraflarını aldığımızı söylemeleri nedeniyle telefonu hızlıca masaya koyduğumda camı kırıldı. Telefon evde. Size (savcılığa) bugün ulaştıracağım. Sonrasında konu kapandı. Yarım saat sakin oturduktan sonra ayrıldım. Ayrılırken herhangi bir tartışma ya da olay çıkmadı. Ben kesinlikle anlattıklarım dışında kafeye girerken bu kadınlara bakarak alay eder tarzda Euzu besmele çekip jest ve mimik hareketi yapmadım. Zaten bu kadınlar benden sonra kafeye geldiler. Yine bu kadınlara bağırarak ‘Ben Atatürkçü’yüm, burası Atatürk Türkiye’si, Arabistan değil! Siz Arabistan’a, İran’a gideceksiniz’ şeklinde herhangi bir cümle kullanmadım. Tüm hayatım boyunca ayrımcılık yapılmasına karşı durmuş bayanlar ile ilgili sosyal destek projelerinde yer almış bir insanım. Böyle bir konudan dolayı ifade vermek zorunda bırakıldığım için çok üzgünüm.

 

*Olayın 30 Aralık 2018 tarihinde olmasına rağmen 4 Ocak 2019 tarihinde dilekçe verilmesi, kafeden ayrılırken herhangi bir tartışma ortamının olmaması ve olayın orada bitmiş olması hususlarını düşündüğümde müştekilerin iyi niyetli olmadıkları kanaatindeyim. Arabistan kelimesinin geçtiği tek cümle kendi masamdaki arkadaşlarımın duyabileceği şekilde, içkili bir mekanda içtiğim içkiye, çektiğim fotoğrafa karışılıyor, yargılanarak bakılıyor, ‘Burası Arabistan mı? Atatürk Türkiye’si’ şeklinde söyledim. Ancak bu söylemi mi kesinlikle karşı tarafın duyacağı ses tonuyla ya da onlara hitaben söylemedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmem.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha