• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Özgecan Aslan mezarı başında anıldı: 'Bu son olsun' dediler ama binlerce kadın katledildi

Özgecan Aslan mezarı başında anıldı: 'Bu son olsun' dediler ama binlerce kadın katledildi
0 0

Mersin'in Tarsus ilçesinde, 11 Şubat 2015'te, okuldan çıktıktan sonra bindiği minibüste öldürülen ve kadına yönelik şiddetin simgesi haline gelen Özgecan Aslan, ailesi ile yakınları tarafından mezarı başında anıldı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 17:02

Baba Mehmet Aslan, "Bu 4 yıl içerisinde ‘Bu son olsun, milat olsun’ dediler ama binlerce kadın katledildi" dedi.

 

Canlarının her geçen gün daha da acıdığını dile getiren baba Mehmet Aslan, “Bu 4 yıl içerisinde ‘Bu son olsun, milat olsun’ dediler ama binlerce kadın katledildi. Aklımızın erdiği kadar devletimizin, milletimizin yanındayız; halkımızın yanındayız. Birlik ve beraberlik olsun, diye hep güzel şeyler söyledik; ama insan başına gelmeden anlayamıyor. Televizyonlarda bir kadın, annesi- babası ya da eşi, nişanlısı, arkadaşı tarafından vahşice öldürülüyor. Bunun önüne geçmek için bunu ciddi bir problem olarak kabul edip, ona göre çok geniş mutabakatlı büyük bir şura kurulup, bu sorunun çok boyutlu olarak ele alınması gerekiyor. Artık söyleyecek söz de kalmadı. Sözün bir anlamı yok, bir anlam ifade etmiyor. Katledilmiş olan bütün kadınların, kızların mekanı cennet olsun” diye konuştu.

 

Ne olmuştu?

 

Aslan ailesinin 11 Şubat 2015’te, 19 yaşındaki kızları Özgecan’dan haber alamaması üzerine polise başvurmasının ardından başlatılan aramalar sonucunda, iki gün sonra Aslan’ın cansız bedeni bulunmuştu. Özgecan Aslan’ın tabutu kadınların omuzlarında yükselirken yürütülen soruşturma kapsamında Aslan’ın, arkadaşıyla vakit geçirdiği alışveriş merkezinden çıktıktan sonra evine dönmek için bindiği minibüste öldürüldüğü belirlenmişti. Zanlılar, aracın sürücüsü Ahmet Suphi ve babası Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe kısa zamanda yakalanarak tutuklanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha