• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Pamukkale Üniversitesi'nde rektör, şoförünü şube müdürü yaptı

Pamukkale Üniversitesi'nde rektör, şoförünü şube müdürü yaptı
0 0

AKP iktidarının özellikle son yıllarında en çok tartışılan konulardan biri, kamu makam ve mevkilerinin liyakat sahiplerine verilmediği ekseninde cereyan ediyor.

22 Ocak 2020 Çarşamba 12:37

Bunun son örneği Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın makam şoförü Ümit Kırsoy'u, önce yüksek okul sekreteri olarak ataması, iki gün sonra da şube müdürlüğüne getirmesi oldu. Prof. Hüseyin Bağ, daha önce de eşi Derya Bağ'ı fakülte sekreteri olarak atamıştı.

 

BirGün Gazetesi'nin haberine göre, üniversitelerde bu tür 'hileli' atamalar hayli yaygın. 

 

O üniversitelerden biri de, iddiaya göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi. Buna göre, üniversite rektörü Prof. Süleyman Baykal'ın üç kızı ve iki damadı üniversitede öğretim görevlisi.

 

Haberde şu detaylar dikkat çekti:

 

"Rektör’ün, kızı Hanife Baykal Şahin, KTÜ’de öğretim üyesi, diğer kızı Leyla Baykal, Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, üçüncü kızı Elif Baykal Kablan, Mühendislik Fakültesi Araştırma görevlisi. Elif Baykal Kablan’ın eşi Yavuz Kablan da KTÜ’de iki sınavı ilk sırada kazanıp öğretim üyesi oldu.

 

Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek’in 10 yıl şoförlüğünü yapan Yunus Başarır’ı iki yıldır boş olan İletişim Fakültesi Sekreterliği’ne atadığı ortaya çıktı. Rektör bu atamanın liyakate uygun yapıldığını ifade etti."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha