• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Pentagon: Rakka'da Öcalan posteri açılmasını kınıyoruz

Pentagon: Rakka'da Öcalan posteri açılmasını kınıyoruz
0 0

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, Rakka'da Abdullah Öcalan posterinin açılmasını kınadıklarını bildirdi.

20 Ekim 2017 Cuma 23:32

Pentagon Sözcüsü Galloway, Rakka'daki posterle ilgili açıklama yaptı.

 

Galloway açıklamasında, "PKK, 1997 yılından bu yana ABD tarafından terör örgütü olarak tanımlanmıştır ve PKK'yı bölgede istikrarsızlaştırıcı bir aktör olarak görüyoruz. PKK lideri ve kurucusu Abdullah Öcalan'ın posterinin Rakka'nın kurtuluşunda açılmasını kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

'TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ'

 

Galloway, "ABD, NATO müttefiki Türkiye'yi onlarca yıldır PKK'ya karşı verdiği mücadelesinde desteklemeye devam etmektedir ve bu çatışmada Türkiye'nin verdiği kurbanların farkındadır" değerlendirmesinde de bulundu.

 

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon'ın konuya ilişkin açıklamasında kullandığı ifadeleri yineleyen Galloway, "Koalisyon, Rakka'daki kutlamaların ve Öcalan sembollerinin sergilendiğinin farkındadır. Demokratik Suriye Güçleri (DSG) liderliği, bu (sembollerin) sergilenmesini tasdik etmemiştir. Dahası, koalisyon, Suriye'de IŞİD'i yenmeye odaklanmamız gereken bir dönemde bu ayrımcı sembol ve imgeleri onaylamamaktadır" bilgisini paylaştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha