• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

PKK'dan elektrikli tuzak!

PKK'dan elektrikli tuzak!
0 0

Diyarbakır'da, PKK sokak aralarına kurduğu barikat ve hendeklerin dibindeki su birikintilerine elektrik vererek askere tuzak kuruyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:02
PKK terör örgütünün Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokak aralarına kurduğu hendek ve barikatların arkasında tuzaklamalar yaptığı ortaya çıktı.
Barikatların arkasında su birikintisi olduğu ve bu su birikintilerine elektrik verildiği belirlendi.

DİKKAT ÇEKEN TUZAK

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir süre önce kurulan barikatlar ve mahalle araları ile sokaklarda kazılan hendekler çocukların Oyun alanı olurken barikatlarda dikkati çeken bir tuzaklama daha olduğu ortaya çıktı.

ÇARŞAFLI ÖNLEM

PKK mensuplarınca kazılan hendek ve barikatların ardına çarşaf gerilirken bu barikatların arkasında su birikintileri dikkat çekiyor. Bu su birikintilerine kablolama yoluyla elektrik veriliyor. Barikatların güvenlik güçleri tarafından aşılması durumunda kurulan tuzaklar güvenlik güçlerince de tespit edildi.

BÖYLESİ İLK DEFA GÖRÜLDÜ

Güvenlik kaynakları, elektrikli tuzakların ilk kez görüldüğünü ifade ederken, bu durumun sivil halk için de ciddi bir tehdit oluşturduğunu vurguladı. Ayrıca barikat aralarında piknik tüpünden yapılan bomba düzeneklerinin de sıkça kullanıldığı tespit edildi.

Daha önce Diyarbakır'ın yine Sur ilçesinde güvenlik kaynaklarınca ulaşılan görüntülerde çocukların PKK terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen mayınlı barikatlarda oyun oynadığı tespit edilmişti.

Kaynak: İnternethaber
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha