• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Polis, Servet Turgut’un taziyesini bastı

Polis, Servet Turgut’un taziyesini bastı
0 0

DTK, HDP ve DBP heyeti, helikopterden atılan ve önceki gün yaşamını yitiren Servet Turgut'un taziyesine katıldı. Polis taziye evini basarak konuşmaları engelledi.

1 Ekim 2020 Perşembe 16:22

Demokratik Toplum Knogresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve HDP’li milletvekilleri, helikopterden atılan ve önceki gün yaşamını yitiren Servet Turgut'un taziyesine katıldı. Taziyede HDP'li Hüda Kaya aileye taziye dileklerinde bulunmak için konuşmaya başladığı esnada polis, müdahalede bulundu. Polis, taziyede konuşma yapılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, ziyareti görüntülemek isteyen gazetecilere de müdahale edilerek çekim yapmalarını engelledi.  

 

POLİS VE HDP’LİLER ARASINDA TARTIŞMA

 

Yaşanan tartışmada polis, taziyenin devam etmesi durumunda gözaltı yapacaklarını söyledi. Bunun üzerine HDP’liler ile polis arasında sert tartışma yaşandı. Aydeniz, “İnsana saygınız olsaydı taziyeye böyle girmezdiniz. Duaya saygısı olanlar buraya silahlı giremezler. İslamiyet’e de dine de saygısızsınız” dedi. Polis ise aileye, “Taziyeyi derhal bitirin” uyarısında bulundu. Ardından HDP’liler tekrar taziyede oturmaya devam etti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha