• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Polis Zaman Gazetesi'ne karargah kurdu

Polis Zaman Gazetesi'ne karargah kurdu
0 0

Kayyımın atandığı Zaman Gazetesin'de muhabirlerin hangi kanalı izleyeceğine polis karar veriyor.

8 Mart 2016 Salı 11:46

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nin kayyım atadığı Zaman Gazetesi'ndeki polis baskısı dördüncü gününde de devam ediyor. Polisin adeta karargaha çevirdiği gazetenin  kafeteryasında gece gündüz cemaat ve Fethullah Gülen aleyhinde yayın yapan haber kanalları açık tutuluyor ve kafeteryada oturan Zaman çalışanlarına izlettiriliyor. Bu nedenle de gazete çalışanları ile polis arasında sık sık tartışma yaşanıyor. 

 

Bugün de gazeteciler kafeteryada otururken polis, AKP'ye yakın olan kanal 24'ü açtı. Çalışanlar kanalı değiştirmek isteyince polis müdahale etti. 

 

Polislerden birinin, kanalı değiştirmek isteyen muhabire “Kimsin sen?” diyerek çıkışması üzerine muhabir de “Ben buranın muhabiriyim, sen ne sıfatla burada bulunuyorsun. Biz karakola gidince oradaki televizyona müdahale edip kanal mı değiştiriyoruz?” yanıtını verdi.

 

Tartışmadan kısa bir süre sonra, takım elbiseli bir adam kafeteryadaki masaları dolaşarak, “Kayyım mesai saatleri dışında kafeteryada oturmayı yasakladı" dedi. Bu duruma gazeteciler itiraz ederek, uygulamanın mantık dışı olduğunu belirtti. Gazeteciler, uyarıyı yapan kişinin kim olduğunu sorunca da, “Sizi ilgilendirmez” cevabını aldı. 

 

KAYNAK: HABERDAR 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha