• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Psikolog Alper Engeler'i öldüren zanlı tutuklandı

Psikolog Alper Engeler'i öldüren zanlı tutuklandı
0 0

Psikolog Alper Engeler'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Hızır Erdoğan, polisteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

11 Ocak 2017 Çarşamba 23:08

İddiaya göre, 49 yaşındaki psikolog Alper Engeler, İstanbul Moda'da oturduğu apartmanın yakınlarındaki sokaktaki kaldırıma tahtadan kedi evi kurarken komşusu ile tartışmaya başladı. Sözlü olarak başlayan tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Komşusu tarafından bıçaklanan Engeler, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

 

Olayın ardından Hızır Erdoğan, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette cinayeti itiraf eden Erdoğan, işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Adliyesi'ne gönderildi. Erdoğan, hakimlik sorgusunda şunları söyledi:

 

'ATEŞ EDECEK SANDIM, PİŞMANIM'

 

"Ben terzi dükkanının karşısında yatar kalkarım. Alper gece yarısı kapıya doğru tekme attı, kapıyı yumrukladı. Uyandım. Bu sırada terzinin kepenklerine zıpkınla atış yapıyordu. Dışarı çıktığımda kimse yoktu. Sonradan aşağıya geldiğini gördüm. 'Sen miydin kapıya vuran?' dedim. Bana küfretti. 'Evet ben vurdum' dedi. Montundan zıpkını çıkardığını gördüm. Ben de 2 metre yakınımda olan bıçağı aldım. Bana zıpkınla ateş edecek sandım. Uyku sersemliğimin etkisiyle ve uzaklaşsın diye bıçağı salladım. İkimiz birlikte yere düştük. Şahıs alkollüydü. Bıçakta ya da şahısta kan görmedim. Pişmanım." Mahkeme Erdoğan'ın, "Kasten adam öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha