• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Putin'le Erdoğan, Suriye'nin kuzeyini görüşmek için Soçi'de bir araya geldi

Putin'le Erdoğan, Suriye'nin kuzeyini görüşmek için Soçi'de bir araya geldi
0 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyindeki durum için belirleyici olması beklenen bir görüşme için Soçi'de bir araya geldi.

22 Ekim 2019 Salı 13:56

Soçi'de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in görüşmesi başladı. Erdoğan'a Rusya ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak eşlik ediyor.

 

Erdoğan: Görüşmenin Barış Pınarı Harekatı'na ciddi fırsatlar sağlayacağına inanıyorum

 

Görüşmenin basına açık kısmında gazetecilere açıklama yapan Erdoğan, buluşma öncesi detaylı görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

 

"Bu vesile ile gerek ikili görüşmeler gerek ikili ilişkileri ele alma fırsatı bulacağız. Bu barışın çok daha güçlü bir şekilde ele alınmasına fırsat sağlayacak. Bu görüşmenin de Barış Pınarı Harekatı'na çok ciddi fırsatlar sağlayacağına inanıyorum."

 

Putin: Suriye'deki durum kritik, bu nedenle Erdoğan'la yapılacak bu görüşmelere büyük gereksinim vardı

 

Rusya lideri Vladimir Putin de, "Suriye'deki durum kritik, bu nedenle Erdoğan'la yapılacak bu görüşmelere büyük gereksinim vardı" diye konuştu.

 

Putin, "Türkiye-Rusya ilişkilerinin gelmiş olduğu düzeyin, Suriye meselesiyle ilgili güç sorulara cevap bulmamıza yardımcı olacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha