• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

“Recep Tayyip Erdoğan” sloganı hakkında dava açan vatandaş tutuklandı

“Recep Tayyip Erdoğan” sloganı hakkında dava açan vatandaş tutuklandı
0 0

Mehmet Avcı sosyal medyadan tepkilere neden olan videosu ve açtığı davaların ardından gözaltına alındıktan sonra tutuklandı

17 Kasım 2019 Pazar 16:00

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Kasım’da Anıtkabir ziyareti sırasında, kendi ismiyle yapılan tezahüratların duyulması gündem olmuş ve tartışma yaratmıştı. Mehmet Avcı isimli vatandaş olaya ilişkin dava açtı. Sosyal medyadan da yayınladığı video ile olaya tepki gösteren vatandaş gözaltına alınmıştı, tutuklandı.

 

Mehmet Avcı isimli vatandaş Cumhuriyet Başsavcılığına giderek olaydan duyduğu rahatsızlık nedeniyle slogan atanlar ve buna müsaade edenler hakkında TCK’nın üç maddesi üzerinden dava açtığını duyurmuştu.

 

“Mehmet Avcı hakkında yasal süreç ilgili merciler tarafından başlatılmıştır”

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, Mehmet Avcı’nın paylaşımı üzerine yazılı bir açıklama yaparak, şunları kaydetmişti:

 

“Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan çirkin, aşağılık sözlerini kamera ile kayıt altına alan ve bunu sosyal medyada yayınlayarak infiale neden olan Mehmet Avcı hakkında yasal süreç ilgili merciler tarafından başlatılmıştır. Halkımızın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza hakareti vatanseverlik sayacak kadar çarpık, onu seven ve destekleyenlerin ırzına, namusuna dil uzatacak kadar sapkın, hastalıklı bir beyne sahip bu kişi hakkında herkesi sağduyulu olmaya davet ediyor, gerekli cezayı yüce Türk adaleti önünde alması için bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha