• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rostec başkanı: S-400’ün belirli parçalarını Türkiye’de üretebiliriz

Rostec başkanı: S-400’ün belirli parçalarını Türkiye’de üretebiliriz
0 0

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec’in direktörü Sergey Çemezov, S-400’lerin ‘belirli parçalarının’ Türkiye’de üretilmesi için görüşmeler yapıldığını söyledi.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 14:18

Çemezov geçtiğimiz günlerde de Türkiye’ye savaş uçağı satışını ‘gündeme almaya hazır olduklarını’ kaydetmişti. 

 

‘Türkiye başka silahlarla da ilgi duyuyor’

 

AA’nın haberine göre, Rusya ve Türkiye’nin çeşitli ortak projeler yürüttüğünü belirten Çemezov şöyle konuştu: “Bu projeler arasında gelişmiş uçak ve helikopter sistemleri, zırhlı araç parçaları ve temin edilen silahların satış sonrası hizmetleri yer alıyor. Türkiye ayrıca çeşitli menzillerdeki Rus hava sistemlerine ve tank savar sistemlerine ilgi duyuyor.”

 

Rostec direktörü, Türkiye’nin ilgilendiğini öne sürdüğü projelere ilişkin de şunları söyledi: “Bu projeler arasında gelişmiş uçak ve helikopter sistemleri, zırhlı araç parçaları ve temin edilen silahların satış sonrası hizmetleri yer alıyor. Türkiye ayrıca çeşitli menzillerdeki Rus hava sistemlerine ve tank savar sistemlerine ilgi duyuyor”

 

‘S-400’lerin belirli kısmını ortak üretebiliriz’

 

Çemezov, Türkiye’nin ulusal uzun menzilli hava sisteminin oluşturulmasına yönelik istişarelerin devam ettiğinin altını çizdi: “S-400 hava sistemlerinin belirli parçalarının lisanslı bir şekilde Türkiye’de üretilmesine yönelik görüşmeler de devam ediyor.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha