• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Roterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet Akgündüz’den 'ölüm' fetvası: Kuran, devlete isyan edenlerin katledilmelerini caiz görüyor

Roterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet  Akgündüz’den 'ölüm' fetvası: Kuran, devlete isyan edenlerin katledilmelerini caiz görüyor
0 0

Roterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet Akgündüz’ün, Akİt TV’de, muhalif kesimlerin Kur’an’a göre ölüm cezası alması gerektiğini, söylemesi Hollanda’yı ayağa kaldırdı.

16 Aralık 2018 Pazar 11:39

Roterdam İslam Üniversitesi Rektörü Ahmet Akgündüz’ün, Akİt TV’de, muhalif kesimlerin Kur’an’a göre ölüm cezası alması gerektiğini, 15 Temmuz darbesinden sorumlu tuttuğu Gülen cemaati mensuplarının da öldürülebileceğini söylemesi Hollanda’yı ayağa kaldırdı.

 

Hollanda Eğitim Bakanı İngrid van Engelshoven, Ahmet Akgündüz’ün ifadelerine ilişkin soruşturma başlattı. Engelshoven, “Gerekirse, rektörlük yaptığı kurumun akreditasyonunu geri çekeceğim.” dedi.

 

Konu ile ilgili RTL’nin haberinden sonra Bakan Engelshoven, “Bunlar korkunç ifadeler. Özel bir komite ifadeleri inceleyecek. Tam olarak ne söylendiğini belirleyecek ve bu ifadeleri nasıl yorumlamamız gerektiğine karar verecek. Ancak komiteyi beklemek zorundayım.” değerlendirmesinde bulundu. Komite, Eğitim Bakanı İngrid van Engelshoven’a, ağır karar alabilirsin tavsiyesinde bulunabiliyor.

 

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha