• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rus vekil düşürülen uçağa karşılık Ayasofya'yı istedi

Rus vekil düşürülen uçağa karşılık Ayasofya'yı istedi
0 0

Rus Parlamentosu alt kanadı Duma Milletvekili Sergey Gavrilov, Türkiye'den Ayasofya’nın Ortodoks Kilisesine teslim edilmesini istedi.

26 Kasım 2015 Perşembe 13:14

Rusya Duma Meclisi Milletvekillerinden Sergey Gavrilov, Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye’den Ayasofya’nın Ortodoks Kilisesine teslim edilmesini istedi.

 

Rus Parlamentosu alt kanadı Duma Milletvekili Sergey Gavrilov, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından ilginç bir öneride bulundu. Gavrilov, "Türkiye’nin dostça bir adım atarak Ayasofya’yı Ortodoks Kilisesi'ne iade etmesini bekliyoruz” dedi.

 

Komünist Parti Milletvekili olan Gavrilov, “Ayasofya’nın Ortodoks Kilisesi'ne teslim edilmesini için Türkiye’den dostça bir adım bekliyoruz. Rusya, maddi olarak katılımda bulunmaya ve tüm kiliselerin kabul ettiği Hıristiyan anıtın restorasyonu konusunda en iyi bilim adamlarını görevlendirmeye hazırdır. Bu adım İslam ve Türkiye’nin üst düzeydeki politikasının iyi niyet göstermesine yardımcı olacaktır” diye konuştu.

 

Türkiye-Rusya ilişkileri dayanıklılık testinden geçtiğini kaydeden Gavrilov, karşılıklı dostça girişimler ve önerilerin önem taşıdığını belirtti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha