• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sağanak yağış nedeniyle Marmaray istasyonu alt geçidini su bastı

Sağanak yağış nedeniyle Marmaray istasyonu alt geçidini su bastı
0 0

İstanbul’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle yer yer su baskınları yaşandı. Su baskını yaşanan yerlerden biri de Kadıköy, Feneryolu Marmaray istasyonu alt geçidi oldu.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 19:15

DHA’nın haberine göre, Kadıköy, Feneryolu Marmaray istasyonu alt geçidini şiddetli yağış sonrası su bastı. İki araç suya gömülürken, itfaiye ekipleri bölgede biriken suyu tahliye ederek, araçları kurtardı. 

 

Yoğun yağışın ardından tıkanan mazgallar nedeniyle alt geçidi su bastı. Baskın nedeniyle alt geçitten geçmeye çalışan iki otomobil mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesi ile mahsur kalanlar kurtarıldı. İtfaiye ekipleri daha sonra tıkanan mazgalları temizleyerek biriken suları tahliye etti. 

 

Çevre sakinlerinden Soner Ertuğrul, “Yaklaşık bir buçuk saat önce hızlı bir yağmur başladı. Yağmurdan sonra bu yokuştan sular hem üst hem bu taraftan hem Marmaray tarafından akmaya başladı.  Köprünün altında iki tane araç sular altında kaldı. Bu alt geçidi devamlı su basıyor. Bununla beraber etraftaki bütün apartmanların bodrum katları da su basıyor. Yetkililerden bir an önce buranın çözülmesini rica ediyoruz.” dedi. 

 

 

‘Su baskınları istasyon yapıldıktan sonra başladı’

 

Yaşadığı apartmanda sık sık su baskınlarının yaşandığını belirten Ayten Gürlar ise, şunları söyledi: “Biz 40 yıldır burada oturuyoruz. Bu istasyon yapıldıktan sonra lağım suları, yağmur suları akmaya başladı. Her yere şikayetimizi bildirdik. Hiçbir yere ulaşamadık. Büyükşehir’e, Kadıköy Belediyesi’ne. 153’e. Yağmur yağınca bizim bahçeden oluk oluk su içeri basıyor. Biz alt kattayız. Biz de apartmanın çatıdan giden su borusunu kırdık. İşimizi öyle halledebildik. Zararı o şekilde önlemeye çalıştık ama her yağmurda yüreğimiz ağzımıza geliyor.”

 

Ataşehir’deki sokağı bugün de su bastı

 

Ataşehir’de de yoğun yağış nedeniyle su baskınları yaşandı. Geçen cumartesi yaşanan sel baskınında üç kişinin mahsur kaldığı anların görüntüleri bugün mahalle sakinleri tarafından paylaşıldı.

 

Taşan suların dolduğu zemin kattaki dairede mahsur kalanlar bahçeye çıkarak, canlarını son anda kurtarmıştı. Zemin kat ve bahçede insan boyunca yükselen taşkın suları nedeniyle evde yaşayan üç kişi mahsur kaldı. Aynı sokağın bugün de su altında kaldığı belirtilti. Esnaf ve vatandaşlar yine su tahliye işlemleri yaptı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha