• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sağlık Bakanı: Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır

Sağlık Bakanı: Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır
0 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla ilgili olarak açıklama yaptı ve "Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır" dedi.

25 Şubat 2020 Salı 16:01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

 

"Bilindiği üzere, 23 Şubat'tan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir" diyen Koca, şöyle devam etti:

 

"İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

 

Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.

 

Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.

 

Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha