• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sancar: Kürdistani Seçim İttifakı'nı kalıcı hale getirme kararı aldık

Sancar: Kürdistani Seçim İttifakı'nı kalıcı hale getirme kararı aldık
0 0

Kürt partilerinin temsilcileriyle Diyarbakır’da bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kürdistani Seçim İttifakı'nda yer alan partiler ile kurdukları platformu kalıcı hale getirme kararı aldıklarını söyledi.

24 Ekim 2020 Cumartesi 14:38

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ile HDP milletvekilleri Meral Danış Beştaş, İmam Taşçıer, Alican Önlü, Nusrettin Maçin, Nejdet İpekyüz, Yenişehir ilçesinde bulunan New Garden Hotel’de Kürt partilerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır, Devrimci Demokrat Kürt Derneği (DDKD), İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA), Kürdistan Komünist Partisi (KKP), Kürt Demokratlar Platformu (PDK-Bakur), Kürdistan Demokrat Partisi-Türkiye (PDK-T) ve Azadî Partisi temsilcileri ile gerçekleştirilen toplantıda, Kürt birliği tartışıldı. 

 

Basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklama yapıldı. Açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kürdistani Seçim İttifakı'nda yer alan partiler ile kurdukları platformu kalıcı hale getirme kararı aldıklarını söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha