• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Saray örtülü ödenekten para mı dağıtıyor?

Saray örtülü ödenekten para mı dağıtıyor?
0 0

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı'nın PTT aracılığıyla 'yardım ödemesi' adı altında para dağıttığı ortaya çıktı.

26 Ekim 2015 Pazartesi 15:19

PTT Genel Müdürlüğü'nün şubelerine gönderdiği yazıda, "Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında tebliğin alındığı tarihten işyerimizden hak sahiplerine yardım ödemesi işlemlerine başlanacaktır" denildi.

'Hak sahipleri'ne verilecek paranın hangi gerekçe ile verildiği ve kimlere verileceği bilinmezken,"Ödemeler, Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından verilen bilgiler doğrultusunda bir defaya mahsus yapılacaktır. Ödemeler standart hak sahibi başına 5.000 TL veya 7.000 TL olup tek seferde tam ve eksiksiz ödenecektir" yazması ise dikkat çekti.

Gerçek Gündem'in haberine göre, yapılacak ödemelerin "Sorgulamalı Ödeme İşlemleri"menüsünden "Emekli ve Sosyal Yardım" ödemeleri bölümünden "Cumhurbaşkanlığı Yardım Ödemesi" seçilerek ve T.C. kimlik numarası sorgulanarak yapılması istendi. PTT Genel Müdürlüğü, hak sahiplerinden ne ad altında olursa olsun herhangi bir ücret alınmayacağını da belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı'nın kime yapıldığı belli olmayan bu yardımı neden yaptığı ise merak konusu.

İşte bahsedilen o belge:

[Haber görseli]

 

KAYNAK: CUMHURİYET

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha