• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Savcı, halk sağlığı hekimi Erkan Tufan için ‘tam terörist tipi’ demiş

Savcı, halk sağlığı hekimi Erkan Tufan için ‘tam terörist tipi’ demiş
0 0

Edirne'de yürütülen bir soruşturma kapsamında tutuklanan halk sağlığı hekimi Dr. Erkan Tufan'ın ifadesini alan savcının 'tam terörist tipi' dediği iddia edildi.

27 Ekim 2020 Salı 14:26

Kocaeli Üniversitesi’nde halk sağlığı hekimi olan Dr. Erkan Tufan ‘öğrenciyken cemaat evinde kaldı’ diyen bir tanığın beyanıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaçma şüphesi olmayan, soruşturmayı duyar duymaz Edirne’ye giden Tufan’ın tutuklu yargılanmasına karar verilmişti. 20 günlük evli eşi Hümeyra Tufan ise savcının skandal bir ifadesini gündeme getirdi.

 

SAVCI, GÖRÜNÜŞÜNE BAKIP ‘TAM TERÖRİST TİPİ’ DEMİŞ

 

Hümeyra Tufan, sosyal medya hesabından, “Savcı Bey’in odaya girer girmez eşimin görünüşüne bakarak ‘tam terörist tipi’ dediğini öğrenince, sonucun hukuki olmayacağını anlamıştım” dedi.

 

GÜNDÜZ HASTA YAKINI TARAFINDAN DARP EDİLDİ, AKŞAM HASTA BAKTI

 

Eşi Erkan Tufan’ın geçtiğimiz Eylül ayında bir hasta yakını tarafından darp edildiğini kaydeden Hümeyra Tufan, “Eşim eylül ayında, covid nöbeti sırasında bir hasta yakını tarafından darp edilmişti. Karakolda şikayetini bulunduktan sonra, aynı akşam görev yerine geri döndü ve hasta bakmaya devam etti. Böyle bir doktoru hastanedense cezaevinde arayıp bulmanız daha uzun sürebilir” ifadelerini kullandı.

 

10 GÜNLÜK RAPOR ALDI, GÖREVE DEVAM ETTİ

 

Darp edilen doktorun 10 günlük darp raporu almasına rağmen işinin başına döndüğünü kaydeden Hümeyra Tufan, “Ertesi gün darp raporu almaya gittiğinde ise, basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek darbe aldığı belirlenerek kendisine 10 gün rapor verildi. O halde bile göreve devam eden birine, en çok bu pandemi dönemde ihtiyaç yok mu?” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha