• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Savcı, kanser hastası Harun Vural'ı ölüme terk etti

Savcı, kanser hastası Harun Vural'ı ölüme terk etti
0 0

Savcı Nurullah Yaşar'ın "asla hastanede kalmayacak" talimatı nedeniyle Harun Vural şuan tedaviden yoksun biçimde ve kanaması devam ettiği halde ameliyat olacağı günü bekliyor.

6 Nisan 2017 Perşembe 23:41

Harun Vural, Doğu Anadolu bölgesinde Tarım Bakanlığı'nın izin verdiği 3 expert uzman veterinerden birisi. 4 aydır cezaevinde, kanser teşhisi konuldu ve kanaması var. Ameliyat kararı alındı ancak hastanede yatmasına izin verilmiyor.

 

HASTALIK GÖZALTI ŞARTLARI NEDENİYLE BAŞLADI 

 

Erzurum'un Tortum ilçesinde Veteriner olan Harun Vural 12 Ocak 2017'de gözaltına alındı. 11 günlük gözaltı sürecinin ardından 23 Ocak'ta tutuklandı ve Erzurum H Tipi cezaevine gönderildi.

 

Harun Vural'ın kötü gözaltı ve cezaevi koşulları nedeniyle ortamından dolayı bir süre sonra idrarından kan gelmesi üzerine cezaevi revine kaldırıldı. Ancak kanama durdurulamadı. Hastanede yapılan tetkikte, idrar kesesinde bir kitle oluştuğu tespit edildi. Harun Vural'a kanser teşhisi konuldu. 

 

27 Mart'ta Erzurum Araştırma Hastanesi Üroloji bölümüne yatırıldı ve 11 Nisan'da ameliyata alınması için rapor düzenlendi. Ancak Savcı Muhammed Nurullah Yaşar'ın doktorlar üzerine kurduğu baskı nedeniyle üroloji bölümünden çıkartılarak bodrum kata konuldu. 

 

Ertesi gün savcılık yeni bir karar aldı. Ameliyata kadar hastane şartlarında bir dizi tedaviye devam etmesi gereken Harun Vural'ın cezaevine döndürülmesi kararı tebliğ edildi. Kanaması devam etmesine ve tedavisine daha yeni başlanmış olmasına rağmen Harun Vural, hastaneden çıkartılarak 28 Mart'ta cezaevine geri gönderildi. 

 

Harun Vural, 11 Nisa'n da 5 saat sürecek zorlu bir ameliyat geçirecek.

 

Savcı Nurullah Yaşar'ın "asla hastanede kalmayacak" talimatı nedeniyle Harun Vural şuan tedaviden yoksun biçimde ve kanaması devam ettiği halde ameliyat olacağı günü bekliyor. Ameliyattan sonra 15 gün yoğun bakımda kalması gereken Vural'ın, bu süre beklenmeden ameliyat sonrası hızla cezaevine döndürülmesi de gündemde. 

 

Kaynak: Aktifhaber

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha