• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan 'görüşmemiz gerekiyor' dediği halde Trump hâlâ Erdoğan'ı aramadı

Erdoğan 'görüşmemiz gerekiyor' dediği halde Trump hâlâ Erdoğan'ı aramadı
0 0

Amerika’nın çiçeği burnunda başkanı Donald Trump; Rus, Alman ve Fransız liderlerle cumartesi günü birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

29 Ocak 2017 Pazar 20:01

 

Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü Afrika gezisi dönüşünde yaptığı açıklamada Donald Trump ile yüz yüze bir görüşme yapmayı istediğini belirtmişti. Aynı toplantıda Erdoğan ayrıca Trump ile acilen telefonda görüşmeleri gerektiği, Türk-ABD ilişkilerinin sağlıksız olduğunu söyleyerek hatırlatmıştı.

 

Erdoğan, seçim zaferinin ertesi günü yaptığı tebrik telefonundan itibaren henüz Trump ile iletişime tekrar geçebilmiş değil.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Trump’ın Yemin Törenine gelişi de Türkiye’ye yansıtıldığı gibi olmadığını WHattı aktarmıştı.

 

Donald Trump, kendisine başkan olmasıyla ilgili yapılan tebrik telefonlarının ardından ilk resmi telefon görüşmesini İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile gerçekleştirmişti.

 

Daha sonra Mısır, Hindistan, Meksika ve Avustralya liderleriyle görüşen Trump; Cumartesi günü de Japon, Alman, Fransız ve Rus liderleriyle görüştü.

 

Trump’ın ayrıca Suudi Arabistan kralı ile de Pazar günü görüşeceği açıklaması yapıldı. Toplamda on ülkenin lideriyle görüşmüş olacak Trump, buna karşın henüz Erdoğan’ın görüşme talebine yanıt vermiş değil.

 

Kaynak: washingtonhatti.com - Alperen Kaplan

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha