• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Savunma Bakanı Akar: Terhisler 31 Mayıs'tan itibaren başlayacak

Savunma Bakanı Akar: Terhisler 31 Mayıs'tan itibaren başlayacak
0 0

Milli Savunma Bakanı Akar, "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı." dedi.

28 Mayıs 2020 Perşembe 18:04

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında TSK Komuta Kademesi'nin de katılımıyla düzenlenen video konferans sonrası açıklama yapan Akar "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı" dedi.

 

Akar şu açıklamayı yaptı:

 

"Tercih olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan itibaren tedbir olarak gözetim altına alındılar. Şu ana kadar gözetim altında bulunan, terhis olacak gençlerimiz arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı.

 

"Amacımız, Mehmetçiği birliklerinden evlerine sağlıklı olarak göndermek, evlerinden birliklerimize gelecek gençlerimin de sağlam şekilde birliklere intikalini sağlamaktır."

 

"Bir ay süreyle terhisler uzatılmıştı. Bu konuda halkımız, asil milletimiz, Mehmetçiğimizin kıymetli aileleri bizleri destekledi, bunun ülkemizin, halkımızın hayrına olacağını herkes ferasetiyle anladı.

 

"Alınan tedbirlerin yeterli olduğu, artık terhis ve celplerin başlayabileceği noktasına geldik. İnşallah 31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha