• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sedat Ergin ve Dumanlı’ya ‘kötü niyet’ davası

Sedat Ergin ve Dumanlı’ya ‘kötü niyet’ davası
0 0

Bakırköy Başsavcı vekili İdris Kurt, Sedat Ergin ve Ekrem Dumanlı hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” iddiası ile dava açtı. İddianamede gerekçe olarak haberin “iyi niyetle bağdaşmadığını” öne sürdü…

24 Aralık 2015 Perşembe 18:48

Bakırköy C.Başsavcı vekili İdris Kurt,  Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın 6 Eylül 2015’te A Haber-ATV ortak yayınında sözlerini ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlıca Açıklaması: Dört Yüz Milletvekili Alınsaydı Bunlar Olmazdı'' şeklinde veren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve aynı konuşmayı “Erdoğan, Dağlıca'daki Hain Saldırıyı Değerlendirdi: Dört Yüz Milletvekili Verilseydi Olmazdı” ifadeleri ile gören Zaman Gazetesi’nin o dönemdeki Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla iddianame hazırladı.

 

İddianamede Ergin ve Dumanlı hakkında 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame Bakırköy 54.Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

 

Savcı Kurt, iddianamesinde, yayınlanan içerikten Genel Yayın Yönetmenlerinin sorunlu olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanı’nın Dağlıca’daki terör saldırısında şehit edilen askerlerin ölümünü, 7 Haziran seçimlerinde kurucusu olduğu partinin 400 milletvekili sayısına ulaşmaması sebebine bağladığı gibigerçek dışı, incitici ve iyi niyetle bağdaşmayan şekilde haber yapıldığı belirlenmiştir” denildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha