• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sedat Peker’den Ağar’a: Tüm Avrupa’da aranan Ahmed Nazari’ye Türk vatandaşlığını nasıl verdirdin?

Sedat Peker’den Ağar’a: Tüm Avrupa’da aranan Ahmed Nazari’ye Türk vatandaşlığını nasıl verdirdin?
0 0

Sedat Peker, danışmanı Emre Olur'un hesabından Mehmet Ağar'ı hedef alarak, Ağar'ın İran vatandaşı Ahmed Nazari’yi Türkiye’de sakladığını, sonra da vatandaşlık verdirdiğini iddia etti.

24 Haziran 2022 Cuma 23:07

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, danışmanı Emre Olur’un Twitter hesabından, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef alan açıklamalar yaptı.

 

Emre Olur’un Peker’in ağzından aktardığı mesajları şöyle:

 

“Ulan derin memet, ne güzel huzurlu huzurlu kitap okuyordum. Kendi düşen ağlamaz sen kaşındın. Daha dur tüm Avrupa’da aranan İran vatandaşı ahmed nazari’yi Türkiye’de nasıl sakladın? Aranırken bu şahsa nasıl Türk vatandaşlığı verdirdin? Geçen sene ben paylaşım yapmaya başlayınca ortalık karıştı diye onu Dubai’ye yolladın.

 

Kavacık merkezde plazası vardı, Acar Blu’da da evi vardı. Senede ortalama 250 milyon dolar toplayan uluslar arası bir dolandırıcılık ağını yönetiyor. Tüm Avrupa’da aranan adama Türk vatandaşlığını nasıl verdirdin?

 

Senin ortağın Elazığ’lı murat boyracı’yı Dubai’de şu an o misafir ediyor. Bingöl’lü şehmus’ta onlarla beraber tolga ağar’ın ahmed nazari’nin HTS kayıtlarını da elbet bir savcı gelip isteyecek. cihan ekşi, ahmed nazari halen daha senin ona hediye ettiğin 10 bin dolarlık tesbihi taşıyor. Bunları da konuşacağız hem de çok konuşacağız.

 

Bana ölmek güzel, bana cezaevi güzel, bana işkence görmek güzel. Yanlış adam, yanlış zaman, yanlış seçim! GÖRECEKSİNİZ!!! Dumanla haberleşmeye YENİLECEKSİNİZ!!!”

 

 

NE OLMUŞTU? 

 

Sedat Peker yayınladığı videolarda, Mehmet Ağar’ın Azeri iş insanı Mübariz Mansimov’a ait Yalıkavak Marina’ya “çöktüğünü” iddia etmişti. Okların çevrildiği Mehmet Ağar ve AKP Milletvekili oğlu Tolga Ağar, marinanın yönetiminden ayrılmak zorunda kalmıştı. Mansimov da Peker’in iddialarının doğru olduğunu belirterek, Mehmet Ağar’ı suçlamıştı. Mehmet Ağar da önceki gün, Mansimov’u yalanlayan bir açıklama yaparak, “Bizim işlerimiz devlet işleridir” demişti. Ağar’ın sözleri “Ağar Sedat Peker’i yalanladı” şeklinde servis edilince, Sedat Peker, Mehmet Ağar’la ilgili yeni paylaşımlar yapacağını duyurmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha