• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sekiz yaşındaki Ahmet'in kanser tedavisine yurt dışı yasağı engeli

Sekiz yaşındaki Ahmet'in kanser tedavisine yurt dışı yasağı engeli
0 0

15 Temmuz mağduriyetlerine her gün yeni biri ekleniyor.

20 Kasım 2019 Çarşamba 13:21

Son olarak Adana’da yaşayan sekiz yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç'ın, annesinin yurt dışı yasağı olduğu için Almanya'da tedavi olamadığı ortaya çıktı.

 

Ataç'ın annesi Zekiye Ataç, yurt dışı yasağının kaldırılması için kapı kapı dolaşıyor ve "Ben de çocuğum da çok yorulduk" diyor.

 

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre, kemik kanseri olduğu belirtilen Ahmet’e, Almanya’da bulunan immun onkoloji merkezi tedavi için davetiye gönderdiği aktarılıyor.

 

Oğlunu Türkiye’de birçok tedavi merkezine götüren Ataç, oğlunun iyileşmesi için Almanya’da tedavi olmanın şart olduğunu söylüyor.

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ataç Ailesi'nin durumunu geçtiğimiz günlerde gündeme getirdi.

 

Gergerlioğlu pasaport tahditleri ve yurt dışı yasağı nedeniyle birçok kişinin yurt dışında sağlık hizmeti alma imkânının ellerinden alındığına dikkat çekiyor. Sekiz yaşındaki Ataç da bu engele takılan isimlerden sadece biri...

 

Haberde aktarılana göre, Ataç’ın babası "FETÖ üyeliği" iddiası nedeniyle cezaevinde hükümlü olduğu için kendisine annesi bakıyor. Ancak anne de daha önce gözaltına alındıktan sonra hakkında yurt dışına çıkış yasağı verilerek serbest bırakılmış.

 

Son olarak oğluyla ilgili bütün hastane kayıtlarını toplayan anne Ataç'ın, avukatıyla birlikte bu evrakları savcılığa sunduğu ifade ediliyor.

 

“Oğlumun iyi şeyler duymaya ihtiyacı var” diyen Ataç, şunları kaydediyor:

 

“Almanya’dan tedavi için davetiye aldığım gün bu durumu oğluma anlatıp anlatmama konusunda çok kararsız kaldım. Fakat bu durumu kendisine anlatmak istemedim. Çünkü benim yurtdışına çıkış yasağım bulunuyor. Eğer kendisine anlatsaydım ümitlenecekti. Pasaport ve vize alamadığım zaman da bu ümidini kaybedecekti. Yetkililerden sadece bir isteğim var: Oğlumu tedavi etmek için lütfen yurtdışı yasağımı kaldırın.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha