• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan eleştirisi: "HDP dahil tek bir muhalefet lideriyle görüşmüyor, ilkeli insanın hali bir başka oluyor"

Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan eleştirisi:
0 0

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, +Gerçek gazetesi için kaleme aldığı "Dik Dur Eğilme Reis?" başlıklı köşe yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın iç ve dış siyasetteki duruşunu eleştirdi.

27 Haziran 2022 Pazartesi 13:11

"Recep Tayyip Erdoğan’ın en takdir ettiğim yönü ilkeli duruşudur. Koşullar ne olursa olsun, bazı ilkelerinden asla taviz vermiyor. Dik duruşunu bozmuyor. Bu tarzına hayran olmamak mümkün değil." diyen Demirtaş'ın yazısı şöyle devam ediyor:

 

"Mesela ülkede kıyamet bile kopsa muhalefet liderleriyle asla bir araya gelmiyor, onlarla görüşmüyor. Deprem olsa; sel, yangın, heyelan olsa tufan kopsa savaş çıksa ekonomi çökse taziye veya düğün olsa fark etmez, tek bir muhalefet lideriyle görüşmüyor.

 

"HDP dahil hiçbir muhalefet lideriyle yan yana gelmiyor, onları toplu olarak davet edip memleketin sorunlarını konuşmuyor.

 

"Dedim ya, adam ilkeli. İlkesinden zırnık taviz vermiyor. Gelin de hayran olmayın."

 

Demirtaş yazısında, Erdoğan'ın Mavi Marmara krizinin yaşandığı İsrail; "darbeci Sisi"nin iktidarı ele geçirdiği Mısır; Cemal kaşıkçı suikastinin ardından Suudi Arabistan; "Ermeni Soykırımı’nı tanıyan Joe Biden"; "İdlib’de savaş uçaklarıyla 33 askeri katleden Putin" ile geliştirdiği ilişkilere karşın "HDP dahil tek bir muhalefet lideriyle görüşmemesini" eleştiriyor.

 

Demirtaş sözlerini: "Dik dur eğilme, bu millet seninle Reis! Sen böyle ilkeli durdukça benim burada gözlerim yaşarıyor. Bir gülme geliyor ki, sorma." diyerek noktalıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha