• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Selam Tevhid iddianamesi kabul edildi

Selam Tevhid iddianamesi kabul edildi
0 0

Selam Tevhid'de kumpas soruşturması hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Selam Tevhid iddianamesinde Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında tutuklama kararı talep edildi.

26 Ekim 2015 Pazartesi 12:27

Selam Tevhid'de soruşturmasıyla ilgili iddianame kabul edildi.

 

İddianamede aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Bakanlar, MİT müsteşarı, gazeteciler ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 968 müşteki sıfatıyla yer alıyor.

 

FETHULLAH GÜLEN HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

İddianamede, şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, hukuka aykırı olarak kişiler verileri kaydetmek'' suçlarından ayrı ayrı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 67,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha