• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sinan Özcerit: Üniversiteden arkadaşları ve akrabası ile görüştüğü için kardeşim gözaltına alındı

Sinan Özcerit: Üniversiteden arkadaşları ve akrabası ile görüştüğü için kardeşim gözaltına alındı
0 0

"Taziye evine polis geldi: Ahmet Turan Özcerit, kaçakmış onu arıyoruz"

25 Mayıs 2019 Cumartesi 00:10

Kanun Hükmü ile Kararname ile görevinden alındıktan sonra cezaevinde kanser hastalığına yakalanıp hayatını kaybeden Doçent Doktor Ahmet Turan Özcerit'in bu kez 19 yaşındaki kızı Senanur Özçelik bazı üniversite arkadaşları ve bir akrabası ile görüşmesi sebebi ile gözaltına alındı.

 

Gazetecilik öğrencisi Senanur, üç gün gözaltında tutulduktan sonra akşam saatlerinde adli kontrol şartıyla tahliye oldu.

 

Senanur, kardeşi Sinan Özcerit'in aktardığına göre üniversiteden arkadaşları ve bir akrabası ile görüştüğü için 'Gülen Cemaati' üyesi olmakla suçlanıyor.

 

 

19 yaşındaki üniversite öğrencisi ile aynı gün annesi de gözaltına alınıp ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

 

Sinan, babaları Ahmet Turan Özcerit'in, KHK ile üniversiteden atılmasıyla başlayan süreci bir "yalnızlaştırma" politikası olarak değerlendirdi.

 

"Taziye evine polis geldi: Ahmet Turan Özcerit, kaçakmış onu arıyoruz"

 

Ahmet Turan Özcerit'in temmuz 2016'da tutuklanmasından bir yıl sonra iddianamesi hazırlandı. KHK ile ihraç edilip tutuklanmadan önce Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde görev yapan Özcerit, kanser hastalığı dördüncü evreye ilerleyene kadar hapiste tutuldu. Serbest kalmasından beş ay sonra, 12 Şubat 2018'de hayatını kaybetti.

 

Taziye evine polis gönderildiğini belirten Sinan, "Polis geldi. 'Ahmet Turan Özcerit, kaçakmış onu arıyoruz.' dediler. Ölen bir insanı bize sordular. Böyle bir muameleye maruz kaldık." şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha