• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sivas'ın bir ilçesinde üçten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı

Sivas'ın bir ilçesinde üçten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı
0 0

Sivas’ın Suşehri'nde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında üçten fazla kişinin yan yana yürümesini yasakladı.

1 Nisan 2020 Çarşamba 17:22

Suşehri kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. maddesi gereğince Kaymakam Hidayet Sarı Başkanlığında, olağanüstü toplanarak, pandemi olarak nitelendirilen korona virüs (Covid-19) salgınından ilçemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için ‘Yeni Koronavirüs Salgın Riski’ kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır” denildi.


Kurulun aldığı ek kararlar ise şu şekilde duyuruldu:

 

“Başta İstanbul’dan olmak üzere il dışından gelen tüm vatandaşlarımızın 14 gün evlerinde karantinada kalmalarına karar verilmiştir. 14 gününü dolduruncaya dek evlerinde karantinada kalacaklarına dair taahhütname imzalatılacaktır. Şehirlerarası toplu taşıma araçları Suşehri’nden sadece Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerine yolcu taşıyabilecek olup, Sivas merkeze ve diğer ilçelerimize ancak seyahat belgesi olanları taşıyabilecektir. Sivas’a giden özel araçlar için de koltuk kapasitelerinin yarısından fazla yolcu taşımaları yasaklanmıştır. Tarım sektöründe 65 yaş üstü vatandaşlarımıza esneklik tanınacaktır. Şehir içi dolmuşların yolcu taşıma faaliyetlerine son verilecektir. 3 kişiden fazla yan yana yürümek ya da sosyal mesafeye uymayacak şekilde bir arada bulunmak yasaktır. Mevsimlik işçilerin sağlık kontrolü sağlayacak. Kapanan şantiyelerde çalışan işçilerin evlerine dönmeleri izin verilmeyerek, şantiyelerinde karantinada kalmaları sağlanacak”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha